W niedzielę, 20 stycznia wieczorem, 20 stycznia, na terenie Pelplina doszło do ataku nożownika. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł starszy 57-letni mężczyzna.

Jak ustaliliśmy, do zdarzenia doszło około godz. 19.00, nie w samym Pelplinie, ale w graniczącej z miastem miejscowości Rożental. Informacja o ataku nożownika została przekazana do oficera dyżurnego komendy w Tczewie, który na miejsce wysłał funkcjonariuszy oraz karetkę pogotowia.

– Do zdarzenia doszło na jednej z prywatnych posesji – informuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Według relacji mieszkańców około 30-letni sprawca morderstwa miał wejść na posesję Henryka M. przy ul. Świerkowej, zignorował wezwania do jej opuszczenia, a zamiast tego wtargnął do domu mężczyzny. To właśnie tam doszło do zbrodni na 57-latku. Nożownik uciekł.

Mimo pomocy medycznej i reanimacji zaatakowanego mężczyzny nie udało się uratować. Obecnie prowadzimy czynności w celu ustalenia tożsamości sprawcy ataku, weryfikujemy wszelkie poszlaki oraz informacje, które mogą nam dać odpowiedź na pytanie o przyczyny zdarzenia.

– Sąsiad musiał być zaskoczony atakiem nożownika – uważa jeden z naszych rozmówców. – Henryk był wysokim, dobrze zbudowanym mężczyzną i gdyby napastnik nie miał noża, to z łatwością by sobie z nim poradził.

Po dokonaniu morderstwa sprawca uciekł w stronę skateparku przy ul. Biskupa Okoniewskiego i dalej w stronę Bielawek. Przy skateparku trop miał się urwać. Zdaniem świadków sprawca uciekał boso, trzymając buty w rękach. Nie wiadomo czy nadal miał przy sobie narzędzie zbrodni, prawdopodobnie nikt nie widział jego twarzy, choć mówi się, że sprawca jest mieszkańcem Pelplina i niedawno miał opuścić zakład karny.

Okoliczności tragedii są sprawdzane przez policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tczewie. Jak dotąd nie udało się zatrzymać napastnika.

Kolejny incydent w Gdańsku

To niejedyny atak nożownika, do którego doszło w niedzielę wieczorem, 20 stycznia. Drugie zdarzenie miało miejsce w jednym z gdańskich hosteli w dzielnicy Lipce. W tej sprawie zatrzymano trzy osoby – dwie kobiety i jednego mężczyznę, wszyscy pochodzą z Ukrainy. Poszkodowany Białorusin dostał trzy ciosy nożem. Był zabrany do szpitala i operowany. Policja nie informuje, w jakim jest stanie.

Źródło: dziennikbaltycki.pl, trojmiasto.wyborcza.pl, pelplin.naszemiasto.pl

 

Średniej wielkości dziura koronalna pojawi się 20 stycznia na Słońcu na wprost Ziemi, 17/18 stycznia oraz 20-22 stycznia wystąpią kolejne oddziaływania magnetyczne

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating