Intensywne opady na południu Australii, które występują od czwartku, spowodowały powodzie w stanach Wiktoria i Australia Południowa. W trakcie takich zdarzeń cierpią jednak nie tylko ludzie, ale często także zwierzęta. Na szczęście, dzięki pomocy ludzi, jedno z zagrożonych stworzeń zostało uratowane. powodz-w-australii-8

 Zdjęcie przemoczonego koali, które powstało podczas „akcji ratunkowej”, obiegło internet i stało się bardzo popularne, szczególnie od czasu, gdy w czwartek znalazło się na okładce australijskiego czasopisma „The Advertiser” oraz, gdy ukazało się w lokalnej telewizji.powodz-w-australii-9

Pomocna dłoń

Najważniejsze jednak, że mężczyzna, który zrobił zwierzęciu zdjęcie, także mu pomógł. Był to hydraulik Russell Latter, który przejeżdżał akurat pobliską drogą, wracając z pracy. Mężczyzna jechał z miejscowości Stirling w Południowej Australii do domu, gdy nagle zauważył przerażone zwierzę. Koala siedział na skraju drogi mokry i zmarznięty.

– Chodził w lewo i prawo, jakby nie wiedział, co ma zrobić – powiedział Latter. – Woda była po obu stronach drogi, więc nie miał jak się stamtąd wydostać. Jedynym sposobem było pójście wzdłuż drogi, ale on tego nie wiedział – dodaje.

powodz-w-australii-2

Mężczyzna wysiadł z samochodu i pomógł koali przejść w bezpieczne miejsce.

– Szedłem za nim, zachęcając go, by poruszał się do przodu. Gdy się stamtąd wydostaliśmy, zobaczył słup i na chwilę się na niego wspiął, zachwycony, że jest na górze – relacjonuje mężczyzna.

powodz-w-australii-1

Po chwili koala zszedł na dół i przez płytszą wodę przeszedł do najbliższego drzewa gumowego, po czym wspiął się na nie po pniu.

– Cieszę się, że mogłem mu pomóc. Dobrze było uchronić go od niebezpieczeństwa – mówi Latter.

powodz-w-australii-7 powodz-w-australii-6 powodz-w-australii-5 powodz-w-australii-4 powodz-w-australii-3

 

Źródło: thedodo.com, independent.co.uk, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating