Co najmniej 16 osób zginęło, a ponad 70 zostało rannych w wyniku czołowego zderzenia dwóch autobusów komunikacji międzymiastowej w Kraju Chabarowskim na Dalekim Wschodzie Rosji – poinformowała rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Na miejscu pracują ekipy ratownicze, które próbują dotrzeć do zablokowanych w pojazdach ludzi. Policja nie wyklucza, że przyczyną wypadku może być znaczne przekroczenie prędkości.

Rosja - Czołowo zderzyły się dwa autobusy w Kraju Chabarowskim -1

Do wypadku doszło około godz. 15.00 czasu lokalnego (godz. 7.00 w Polsce) w rejonie jeziora Gassi, na 125. km drogi Chabarowsk – Komsomolsk nad Amurem.

Rosja - Czołowo zderzyły się dwa autobusy w Kraju Chabarowskim -2

Przyczyny awarii są ustalane. Przedstawiciel zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Kraju Chabarowskim powiedział dziennikarzom, że jedną z przyczyn wypadku mogło być znaczne przekroczenie prędkości.

Rosja - Czołowo zderzyły się dwa autobusy w Kraju Chabarowskim -3

– Droga w miejscu zderzenia była równa i wyremontowana. Zostanie przeprowadzona ekspertyza. Jeśli kierowcy przeżyli, zostaną poddani badaniom na zawartość alkoholu we krwi – cytuje przedstawiciela MSW (nie podając nazwiska) rosyjska agencja TASS.

Jak podało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w wyniku zderzenia jeden z pojazdów przewrócił się na bok i wypadł z drogi.

Na miejscu trwa akcja ratownicza. Ratownicy próbują dotrzeć do ludzi, zablokowanych w pojazdach – zostało tam co najmniej 40 osób.

Obrażenia sześciorga rannych lekarze określają jako ciężkie, a 15 innych jako średnio ciężkie.

 Rosja - Czołowo zderzyły się dwa autobusy w Kraju Chabarowskim -4
0 0 votes
Article Rating