W południowej Rumunii drogi są praktycznie nieprzejezdne. Do odśnieżania skierowano około 6 tys. ludzi. Samoloty i pociągi z Bukaresztu mają duże opóźnienia. Podmuchy wiatru osiągały w niedzielę w Rumunii prędkość 80 km na godzinę. Zamknięto czarnomorskie porty.

Z powodu oblodzonej nawierzchni i fatalnej widoczności na autostradzie A1 doszło do karambolu. Co najmniej 6 samochodów zderzyło się ze sobą. Kilka osób zostało rannych, ale ich obrażenia nie były bardzo poważne. Jednak akcja ratunkowa sprawiała trudności, ponieważ także jedna z karetek utknęła na trasie. Część osób musiała zostać w samochodach i czekać na pomoc.

 

Kolejny karambol z udziałem 20 samochodów miał miejsce na trasie Bukareszt – Konstanca. Również w innych częściach kraju dochodziło do wypadków, a drogi miejscami były nieprzejezdne.

Wstrzymane rejsy i loty

Śnieżycom i niskim temperaturom towarzyszy silny wiatr, w porywach osiągający prędkość 80 km/h.

Ze względu na silny wiatr zamknięto porty na Dunaju i Morzu Czarnym, w tym największy rumuński port handlowy Konstanca, a także wstrzymano żeglugę na Kanale Dunaj-Morze Czarne. Odwołano 21 lotów.

Zamknięto czarnomorskie porty: Mangalię, Midię, Konstancę i Agigeę. W okręgach Braiła i Buzau odwołano zajęcia szkolne w poniedziałek i wtorek. Ponad sto wsi zostało pozbawionych prądu.

 

Źródło: Reuters TV, ENEX, tm
0 0 votes
Article Rating