Samsung Display stworzył specjalny ekran OLED, który został określony jako „niezniszczalny„. Oczywiście, tak w rzeczywistości nie jest, ale to panel, który potrafi naprawdę sporo znieść. Potwierdzają to testy przeprowadzone przez OSHA, Administrację Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych.

SAMSUNG CSC

Samsung Display pochwalił się nowym ekranem OLED, który jest określony mianem „niezniszczalnego”. Jest to specjalny panel, który został przetestowany przez specjalistów z OSHA, czyli Administracji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Testy wykazały, że ekran potrafi naprawdę wiele znieść.

Panel przeszedł bardzo rygorystyczne testy oparte na standardach wojskowych wyznaczonych przez Departament Obrony USA. Wśród nich było m.in. zrzucanie ekranu z wysokości 1,2 metra. Proces powtarzano 26 razy. Przeprowadzono również próby odporności na skrajne temperatury (71 stopni i -32 stopnie Celsjusza).

Samsung Display twierdzi, że nowe ekrany znajdą zastosowanie nie tylko w smartfonach. Z powodzeniem będzie je można wykorzystać także w samochodach, mobilnych urządzeniach wojskowych, przenośnych konsolach do gier czy tabletach do e-learningu. Nowy ekran OLED jest niełamliwy i ma dodatkową warstwę, która chroni go przed zniszczeniami.

Na razie nie wiadomo, kiedy nowe ekrany OLED Samsunga trafią do smartfonów czy innych urządzeń.

 

 

Źródło: Samsung, komputerswiat.pl
0 0 votes
Article Rating