Strzelanina w liceum w amerykańskim Santa Fe. Szkoła została ewakuowana, sprawca został zatrzymany po akcji służb. Przynajmniej 10 osób nie żyje.

Do strzelaniny doszło około godz. 7:30 rano czasu lokalnego. Według relacji jednej z uczennic, napastnik wszedł do klasy podczas lekcji plastyki i zaczął strzelać. Wszyscy zaczęli krzyczeć i uciekać – mówi w rozmowie z mediami. Dodała, że jedna dziewczyna została trafiona w nogę.

Uczniowie zostali ewakuowani na zewnątrz budynku. Większość nie wiedziała, co się dzieje. Po pięciu minutach usłyszeliśmy strzały – mówiła w rozmowie z CNN 14-letnia Angelica Martinez. Dodała, że były to przynajmniej cztery wystrzały.

Inna z uczennic w rozmowie z ABC opowiadała, że zaraz po rozpoczęciu ewakuacji zadzwoniła do mamy, by poinformować ją o strzelaninie. Mamo, tym razem to się dzieje naprawdę – powiedziała jej. W zeszłym tygodniu w szkole przeprowadzono ćwiczenia związane z ewakuacją budynku.

Jak poinformowały służby, napastnik został już zatrzymany. To uczeń szkoły, w której dokonał ataku. Oprócz tego policja zatrzymała jeszcze jedną osobę. Na razie nie wiadomo, kto to jest.

W ataki zginęło ośmioro uczniów. Wiele osób jest też rannych.

Na miejscu pracuje policja, służby specjalne i pogotowie. Na zdjęciach widać grupy ewakuowanych uczniów.

 

Wkrótce wystąpią silne oddziaływania magnetyczne na Ziemię, może wzrosnąć aktywność sejsmiczna i wulkaniczna

 

Źródło: rmf24, PAP, http://www.hawaiinewsnow.com/story/38222651/law-enforcement-says-8-10-dead-in-santa-fe-high-school-shooting-2-students-detained, https://www.standardmedia.co.ke/article/2001280903/at-least-8-people-dead-in-santa-fe-high-school-texas-shooting
0 0 votes
Article Rating