W niedzielę w jednej z restauracji w japońskim mieście Sapporo doszło do silnej eksplozji. W wybuchu ucierpiało co najmniej 41 osób – pisze „Japan Times”.

Do eksplozji doszło około godziny 20.30 czasu lokalnego w dzielnicy Hiragishi, trzy kilometry od centrum Sapporo.

Jak podał japoński nadawca NHK, wybuch spowodował zniszczenia zarówno w części restauracyjnej, jak i mieszkalnej budynku.

Stan niektórych spośród ponad 40 poszkodowanych jest ciężki, jedna znajduje się w stanie krytycznym – przekazały służby ratunkowe.

„Brzmiał jak grzmot”

Wybuch wywołał pożar. Japońskie media obiegły zdjęcia ukazujące płonącą restaurację. Z budynku pozostały jedynie zgliszcza.

– Usłyszałem dźwięk, który brzmiał jak grzmot, moje mieszkanie się zatrzęsło – powiedział świadek zdarzenia, mieszkający w okolicy.

Na miejscu wciąż pracują jednostki straży pożarnej i inne służby. Zabezpieczono teren wokół restauracji w obawie przed kolejnymi eksplozjami.

Na razie przyczyna eksplozji nie jest znana.

 

 

Źródło: tvn24, Japan Times, BBC, https://www.dailystar.co.uk/news/world-news/748480/Sapporo-japan-restaurant-explosion-bomb-Toyohira-district-injured-dead, https://www.channelnewsasia.com/news/asia/explosion-at-japan-restaurant-injures-42-11037134
0 0 votes
Article Rating