Dwie osoby zginęły, a dwie zostały ciężko ranne w wyniku otwarcia ognia z broni palnej, do którego doszło w środę w Seattle w USA – poinformowała miejscowa policja. Napastnik został ujęty i przebywa w szpitalu.

Wydarzenie miało miejsce w północno-wschodniej dzielnicy Seattle. Najpierw napastnik z bronią w ręku postrzelił kobietę za kierownicą samochodu, który zatrzymał się na skrzyżowaniu, a następnie zaczął strzelać w kierunku nadjeżdżającego autobusu.

Napastnik zatrzymany przez policję

Ciężko ranny kierowca autobusu zdołał odjechać na bezpieczną odległość, ratując w ten sposób 12 pasażerów, którym nic się nie stało. Chwilę później napastnik oddał strzały w kierunku innego samochodu – toyoty prius. Trafił kierowcę, który zmarł na miejscu.

Następnie przestępca wsiadł do toyoty i zaczął uciekać. Zderzył się jednak z innym samochodem, powodując śmierć kierowcy tego auta. Wtedy napastnika zdołała zatrzymać policja.

Sprawca strzelaniny w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala. Policja nie informuje, jakie mogły być motywy jego działania.

 

Między 26, a 29 marca wystąpią średnie oddziaływania magnetyczne, może wzrosnąć aktywność sejsmiczna i wulkaniczna

 

Źródło: PAP, tvnmeteo, https://www.tolivelugu.com/2-killed-2-injured-after-gunmans-rampage-in-seattle/
0 0 votes
Article Rating