Spotkanie z pumą skończyło się tragicznie. Zwierzę śmiertelnie raniło kobietę, mężczyźnie udało się uciec. Już będąc w szpitalu relacjonował, co wydarzyło się podczas sobotniej wyprawy po Górach Kaskadowych.

Sonja J. Brooks i Isaac M. Sederbaum jeździli po szlakach w Górach Kaskadowych niedaleko Seattle, w stanie Waszyngton. Za nimi podążała puma. Szeryf hrabstwa, Ryan Abbott, stwierdził, że zrobili oni wszystko, co zalecają wytyczne w przypadku takiego spotkania: zeszli z rowerów i zaczęli hałasować, usiłując wystraszyć zwierzę.

Mężczyzna, który przeżył atak, w pewnym momencie uderzył pumę w głowę rowerem. Zwierzę uciekło do lasu, szybko jednak wróciło. Wtedy spotkanie przybrało dramatyczny bieg. Puma rzuciła się na mężczyznę, zacisnęła zęby na jego głowie i zaczęła nim potrząsać. Puściła go dopiero, gdy w pobliżu zaczęła biec kobieta. To właśnie ona stała się celem śmiertelnego ataku.

Mężczyzna po oswobodzeniu wsiadł na rower i rzucił się do ucieczki. Relacjonował później, że widział, jak rowerzystka jest zaciągana do legowiska zwierzęcia.

Niezwykle rzadkie zachowanie

Po zajściu mężczyzna przejechał ponad trzy kilometry, by zadzwonić po pomoc.

– To wyjątkowo tragiczna historia – powiedział Alan Myers ze stanowego departamentu zajmującego się dzikimi zwierzętami. – To niezwykle rzadkie dla pum, aby zachowywać się tak agresywnie wobec ludzi – tłumaczył.

Rowerzystka była gryziona w kark, twarz i nogi. Uratowany mężczyzna miał rany gryzione i zadrapania na głowie, twarzy i karku, wyliczył Myers. W niedzielę przeszedł operację i pozostaje w szpitalu.

Zwierzę uśpiono

Gdy służby odnalazły ciało kobiety, puma wciąż stała nad ofiarą.

– Kobieta była wleczona do miejsca, w którym zwierzę częściowo zakopało ciało pod kłodą – powiedział Myers. Oficer oddał strzał w kierunku zwierzęcia, jednak nie trafił, a puma uciekła. Niedługo potem psy pomogły w jej wytropieniu i zwierzę zostało uśpione.

Myers zapowiedział, że zostanie wykonana sekcja zwłok. Wszystko po to, aby poznać przyczynę tak agresywnego zachowania. Pumy nie mają w zwyczaju atakować ludzi. Zazwyczaj wybierają ucieczkę. Był to drugi w ciągu stu lat śmiertelny atak na człowieka w stanie Waszyngton.


 

 

Źródło: cnn.com, nytimes.com, tvnmeteo, https://www.theguardian.com/us-news/2018/may/20/mountain-bikers-fatal-cougar-attack-washington-state
0 0 votes
Article Rating