Obfite deszcze w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie spowodowały liczne lawiny błotne. W wielu rzekach podniósł się poziom wody, zalewając domy i drogi. Na dotkniętych obszarach została przeprowadzona ewakuacja kilkudziesięciu osób.
Serbia, Bośnia i Hercegowina - Fala powodziowa na Bałkanach zniszczyła domy, drogi, spowodowała osuwiska ziemi 3

Ulewne deszcze na Bałkanach padają od wtorku. Jedna osoba zginęła. Był to 65-letni mężczyzna z Banja Koviljacza z zachodniej części Serbii. Dom mężczyzny został zalany.W Bośni i Hercegowinie woda zatopiła samochód, w którym znajdował się człowiek. Został uznany za zaginionego.

 

Stan wyjątkowy

Władze Bośni i Hercegowiny ogłosiły stan wyjątkowy. Zaangażowano ekipy ratunkowe, które zajmują się ewakuacją mieszkańców z zagrożonych terenów, między innymi północy i centrum kraju.

 

Rekordowa fala powodziowa

Oba kraje zostały dotknięte powodziami drugi raz w tym sezonie. W maju przez region przeszła rekordowa fala powodziowa, zabierając życie 51 osób. Około miliona mieszkańców zostało wtedy ewakuowanych. Dotknięta kataklizmem była również Chorwacja.

Serbia, Bośnia i Hercegowina - Fala powodziowa na Bałkanach zniszczyła domy, drogi, spowodowała osuwiska ziemi 1 Serbia, Bośnia i Hercegowina - Fala powodziowa na Bałkanach zniszczyła domy, drogi, spowodowała osuwiska ziemi 5 Serbia, Bośnia i Hercegowina - Fala powodziowa na Bałkanach zniszczyła domy, drogi, spowodowała osuwiska ziemi 4 Serbia, Bośnia i Hercegowina - Fala powodziowa na Bałkanach zniszczyła domy, drogi, spowodowała osuwiska ziemi 2
0 0 votes
Article Rating