Od momentu, jak przestała nam bezpośrednio zagrażać plama słoneczna o numerze 1283, przez kilka dni nie występowały na Słońcu niebezpieczne rozbłyski Gamma w kierunku Ziemi.


Niestety sytuacja może się zmienić w ciągu najbliższych kilku dni.

Na horyzoncie pojawiła się bardzo niebezpieczna plama słoneczna 1295, z której od wczoraj powstało już 7 rozbłysków klasy od C1.1 do C9.9.

Na daną chwilę rozbłyski te nie są groźne dla Ziemi, ponieważ nie są skierowane w Ziemię, ale za 2-3 dni będą bezpośrednim zagrożeniem dla Ziemi.

 

Kompleks plam słonecznych 1289 i nowa, która powstała kilka dni temu 1293, dopiero teraz zaczynają być niebezpieczne.

Przez najbliższe 5 dni będą jeszcze zagrożeniem, ale po tym okresie rozbłyski z nich już nie będą groźne.

 

Przez ostatnie kilka dni wyrzuty koronalne (CME) na Słońcu doprowadziły do dużej prędkości plazmy, która osiągnęła prędkość 600 – 640 km/s przez ponad 2 dni.

W rezultacie geomagnetyzm, czyli pole magnetyczne Ziemi bardzo mocno było bombardowane wiatrem słonecznym.

Trzy dni temu otrzymało największe uderzenie, po którym wyglądało tak. jak na poniższym zdjęciu.

Sytuacja jest monitorowana i opisywana
na bieżąco na
 
Forum.LosyZiemi.pl

Zapraszam

W najbliższym czasie można się spodziewać silnych trzęsień ziemi. Od dwóch tygodni pojawiają się tzw. grzechotki wstrząsów, czyli duże ilości małych wstrząsów tektonicznych zlokalizowanych blisko siebie.

Wstrząsy takie pojawiają się nawet w dwóch rejonach w Polsce. Bliższe informacje na ten temat są także na Forum.LosyZiemi.pl

Osobom, które chciałyby zobaczyć fikcyjną, ale BARDZO realną sytuację po dużym rozbłysku słonecznym, polecam bardzo fajny film z Discovery, który przedstawia prawdopodobnie to co nas czeka w ciągu najbliższego czasu, czyli ogromna burza słoneczna i konsekwencje tego zjawiska.
Film znajduje się w serwisie YouTube i składa się z 4-ech części po 10 minut i 5-tej około 5 minut.

1/5

2/5

3/5

4/5

5/5

Źródło: NASA, SOHO, SDO, LASCO, GEOMAG
0 0 votes
Article Rating