W połowie czerwca w Rosji niespodziewanie sypnęło śniegiem. Po trwających kilka dni upałach mieszkańców syberyjskiego miasta Nadym zaskoczył śnieg. Ulice pokryła gruba warstwa białego puchu.

Na Syberii intensywnie sypać zaczęło w piątek. Jeszcze w czwartek temperatura w mieście sięgała 30 st. C. W ciągu zaledwie doby temperatura spadła do 0 st. C i zaczął padać śnieg.Syberyjska zima hitem w internecie

Mieszkańcy Syberii przywykli do niskich temperatur, ale śnieg w czerwcu potraktowali jako anomalie pogodowe. Internet zapełnił się filmami i zdjęciami od zaskoczonych zimą mieszkańców.

Ludzie zamieszczali fotografie w szortach i okularach przeciwsłonecznych, które zakupili na zapowiadane długie i gorące lato na tle śnieżnych zasp. „Lato jest dość zimne, ale na szczęście nie ma aż tyle śniegu” – napisał ironicznie na jednym z portali społecznościowych użytkownik andreypal13.

Śnieg padał cały piątek i pokrył ulice, samochody, parki grubą warstwą białego puchu. W sobotę termometry w Nadymiu wskażą maksymalnie 4 st. C.

 

Źródło: Reuters TV, tm
0 0 votes
Article Rating