29-letni Nikołaj Irgit z południowej Syberii w Rosji może mówić o ogromnym szczęściu. Rosjanin przeżył atak niedźwiedzia w tajdze. Gdy dzikie zwierzę zaciskało szczękę na jego twarzy, mężczyzna odgryzł mu kawałek języka. Dzięki temu żyje.

Nikołaj Irgit wraz z dwoma kolegami wybrał się do rezerwatu przyrody w okolicach syberyjskiego miasteczka Turan, w poszukiwaniu poroży jeleni i łosi. Wyprawa w tajgę była nielegalna, ponieważ mężczyźni nie posiadali zezwolenia na zbieranie rogów.

Kąsał brzuch, ręce, głowę i twarz

Mężczyźni rozbili obóz, rozpalili ognisko i zjedli posiłek. Następnie rozdzielili się i wyruszyli w głąb tajgi.

Kiedy Irgit wszedł głęboko w las, na jego drodze stanął dorosły niedźwiedź syberyjski. Przerażony mężczyzna zaczął krzyczeć, mając nadzieję, że to przestraszy drapieżnika. To jednak tylko rozwścieczyło zwierzę.

Niedźwiedź rzucił się na mężczyznę, przewrócił go i zaczął kąsać w ręce, brzuch, głowę i twarz.

Rosjanin był zupełnie bezbronny. – Nie miałem  przy sobie nawet noża – relacjonował poszkodowany.

Gdy niedźwiedź zaciskał szczękę na twarzy Irgita, ten odgryzł mu kawałek języka. „Drapieżnik wystraszył się i uciekł” – opisuje zdarzenie raport miejscowej policji.

Mężczyzna zawołał swoich kolegów, którzy zanieśli go na prowizorycznych noszach do pobliskiej wioski i wezwali pogotowie. Rosjanin trafił do szpitala w Kyzyle.

Opuchlizna, kilkadziesiąt szwów i mandat

W mediach społecznościowych udostępniono zdjęcie Irgita w szpitalnym łóżku. Rosjanin jest opuchnięty i posiniaczony. Na twarzy ma założone kilkadziesiąt szwów. Jego życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

Razem z kolegami zostanie teraz ukarany mandatem za nielegalne zbieranie poroży oraz palenie ogniska w lesie.

Jeżeli niedźwiedź zostanie namierzony, prawdopodobnie zostanie zastrzelony, gdyż zaatakował człowieka.

O zdarzeniu, powołując się na raport policji w republice Tuwa, poinformowały rosyjskie portale, w tym telewizji NTV, a także agencji informacyjnej TVK w Krasnojarsku.

 

 

 

Źródło: ntv.ru, tvk6.ru, tvnmeteo, https://life.ru/t/%D1%85%D0%B8%D1%89%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/1221604/zhitiel_tuvy_v_odinochku_otbilsia_ot_miedviedia_otkusiv_iemu_iazyk?&utm_source=news.google.ru&utm_medium=referrer&utm_campaign=google_editors_picks
0 0 votes
Article Rating