Władze sycylijskiego miasteczka – Sambuca di Sicilia postanowiły przyciągnąć do swojego regionu zagranicznych turystów. W tym celu chce sprzedać kilkadziesiąt domów za równowartość dolara.

Sambuca, to włoskie miasto położone na Sycylii. Przez wielu jest uznawane za jedno z najpiękniejszych w Italii. W przeszłości, wygrywało nawet konkurs telewizji RAI na najpiękniejszą miejscowość Włoch.

Władze gminy mają jednak problem z tym, że ludzie opuszczają tę miejscowość i przenoszą się do większych miast. Wiele domów jest opuszczonych i zaniedbanych.

Dlatego lokalne władze postanowiły wystawić dziesiątki opuszczonych domów na sprzedaż. Jeden można kupić już w cenie dolara. W przeciwieństwie do innych miast, które zrobiły podobne akcje dla rozgłosu, nasz ratusz jest właścicielem wszystkich domów wystawionych na sprzedaż – mówi Giuseppe Cacioppo, zastępca burmistrza miejscowości Sambuca. Nie jesteśmy pośrednikami między starymi właścicielami a kupcami – ­zaznacza.

Jest jednak pewien haczyk. Jeżeli nowi właściciele chcą kupić dom za dolara, muszą się zobowiązać do remontu zakupionego domu, który może kosztować kilkanaście tysięcy euro. Muszą wpłacić też 5 tysięcy euro kaucji, która zostanie zwrócona po zakończeniu prac. Remont musi się odbyć w ciągu trzech lat od zakupu.

Cacioppo zaznacza jednak, że potencjalni nabywcy nie będą zawiedzeni. Sambuca znajduje się w rezerwacie przyrodniczym. To kawałek ziemi, który jest pełen historii, otaczają nas wspaniałe plaże, lasy i góry. Jest cicho i spokojnie.

To idealne miejsce na odpoczynek – kończy burmistrz.

Zainteresowani zakupem mogą się kontaktować z gminą za pośrednictwem e-maila: case1euro@comune.sambucadisicilia.ag.it

W tych mapach możecie pochodzić ulicami tego miasteczka, klikając myszką na strzałki.

Źródło: rmf24, Reuters
0 0 vote
Article Rating