W Senegalu 500 rybaków zostało poddanych kwarantannie po tym, jak po powrocie z morza wykryto u nich tajemniczą chorobę skóry. Krajowy dyrektor do spraw informacji i edukacji zdrowotnej przekazał, że trwa szukanie przyczyn zakażenia.

Informację przekazała w czwartek lokalna służba zdrowia. Rybacy pochodzą z kilku wiosek położonych wokół stolicy Dakaru.

Łodzie rybackie w pobliżu stolicy Senegalu (Shutterstock)

– To zapalenie skóry związane z chorobą zakaźną – powiedział Ousmane Gueye, krajowy dyrektor do spraw informacji i edukacji zdrowotnej. – Szukamy dalej przyczyn zakażenia i mamy nadzieję, że wkrótce dowiemy się, co to jest – zaznaczył.

Szereg objawów

W raporcie senegalskiego ministerstwa zdrowia z 17 listopada stwierdzono, że rybacy mają „obrażenia na twarzy, kończynach, a czasami także na genitaliach”. Gueye dodał, że mężczyźni odczuwali również bóle głowy i mieli podwyższoną temperaturę.

Resort wyjaśnił, że pierwszy przypadek tajemniczego zakażenia został zgłoszony 12 listopada. Wówczas pewien 20-latek wykazywał objawy, które obejmowały wysypkę pęcherzykową, obrzęk twarzy, suchość ust i zaczerwienienie oczu.

Zdjęcia udostępnione w senegalskich mediach społecznościowych przedstawiają mężczyzn z opuchniętymi i pokrytymi pęcherzami ustami oraz dużymi pryszczami na dłoniach.

Marynarka Senegalu ma zostać wysłana w celu pobrania próbek wody do analizy.

 

Coraz więcej przypadków tajemniczej choroby u dzieci w Wielkiej Brytanii i USA, choroba może być wywoływana przez koronawirusa SARS-CoV-2

 

Źródło: PAP, Reuters, https://www.afrinik.com/in-senegal-a-mysterious-disease-is-raising-dust-in-dakar/
0 0 votes
Article Rating