Co najmniej dziesięć osób zostało rannych w piątek 6 sierpnia w wyniku ataku nożownika w pociągu w Tokio. Policja aresztowała podejrzanego.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych (czasu lokalnego- red.) w pociągu kolei elektrycznej Odakyu w Tokio. Jak informuje „The Guardian” dziewięć osób zostało rannych. Stan jednej z tych osób jest poważny.

– 20-letnia kobieta miała liczne rany kłute klatki piersiowej i pleców – powiedzieli przedstawiciele służb bezpieczeństwa. – Dziewięciu z dziesięciu ranionych pasażerów zostało przewiezionych do pobliskich szpitali. Jedna z osób nie potrzebowała konsultacji lekarskiej – przekazano.

Świadkowie relacjonowali, że pasażerowie w panice wybiegali z wagonów. – Wiele osób z zakrwawionymi ubraniami uciekało przez peron – mówił 19-letni student, który był świadkiem zdarzenia. Na posterunek przybyło kilkudziesięciu ratowników medycznych i kilkanaście radiowozów policji.

Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia. Został ujęty przez policję w sklepie spożywczym w sąsiedniej dzielnicy Suginami.

Policja nie przekazuje więcej informacji w sprawie. Na miejscu zdarzenia ciągle pracują służby.

„The Guardian” przypomina, że w ostatnich latach w Japonii doszło do kilku zabójstw dokonanych przez nożowników. W 2019 roku mężczyzna zaatakował grupę uczennic czekających na przystanku autobusowym niedaleko Tokio, zabijając dwie osoby i raniąc 17.

W 2018 roku nożownik zabił pasażera i zranił dwóch innych w pociągu pociskowym. W 2016 roku były pracownik domu dla osób niepełnosprawnych zabił 19 osób, a ponad 20 zostało rannych.

 

Źródło: https://www.theguardian.com/world/2021/aug/06/man-arrested-after-stabbing-tokyo-train
0 0 votes
Article Rating