Pogoda wyrządziła w piątek potężne szkody w Luksemburgu. Tornado, które przeszło przez dwie gminy, niszczyło budynki i samochody. Według służb rannych zostało sześć osób.

W piątek wieczorem, 9 sierpnia przez gminy Bascharage i Pétange w południowo-zachodnim Luksemburgu przeszło bardzo silne tornado. Pozostawiło po sobie mnóstwo zniszczeń – uszkodzonych budynków, połamanych konarów, zniszczonych pojazdów i zalegających na ulicach znaków drogowych. Kilka budynków zostało pozbawionych energii elektrycznej. Sześć osób zostało rannych

„Zdezorientowani”

Tornado uderzyło w samo centrum gminy Pétange. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i filmy, na których widać zniszczone domy i samochody, oraz fragmenty poszycia budynków rozrzucone na ulicy.

– Ludzie dotknięci tą katastrofą są zdezorientowani, płaczą na ulicy – powiedział w rozmowie z agencją Reutera fotograf Pierrick Bourgeois.

Meteloux, luksemburska agencja meteorologiczna, wydała pomarańczowe alerty ostrzegające przed niebezpieczną aurą.

 

 

Tornado w Holandii

Niebezpiecznie było również w Holandii. W centrum Amsterdamu pojawiła się trąba powietrzna oraz liczne wyładowania atmosferyczne.

Synoptycy ostrzegają, że silne porywy wiatru utrzymają się w całym kraju do soboty.

 

Zbliżają się silne oddziaływania magnetyczne, 10, 12-14 sierpnia wystąpią silne oddziaływania, 9 sierpnia wystąpi średnie

 

ŹródłoReuters, Enex
0 0 votes
Article Rating