Zgodnie z tym, co napisałem, od kilku dni mamy burzę jonosferyczną, która od wczoraj nabiera siły. Dziura koronalna na Słońcu, aktualnie znajduje się na wprost Ziemi, co pokryło się z prognozami. Burza JS trwać będzie co najmniej do czwartku, 28 września.

Prognozowana pozycja i wielkość

Aktywność sejsmicznej, o której pisałem kilka dni temu:

Kolejny wzrost aktywności sejsmicznej i wulkanicznej może nastąpić między 21-23 września.

 

Kolejny wzrost wystąpił 22 września, kiedy nasiliły się silne wstrząsy sejsmiczne na całej planecie, a 23 mieliśmy kolejne silne trzęsienie ziemi w Meksyku.

 

Słońce – Już wkrótce sporej wielkości dziura koronalna znajdzie się na wprost Ziemi, możliwy jest też kolejny wzrost aktywności sejsmicznej i wulkanicznej

Z 26 na 27 września wystąpi kolejny słabszy szczyt oddziaływań magnetycznych, więc może wystąpić wzrost aktywności sejsmicznej i wulkanicznej.

 


Burze geomagnetyczne i jonosferyczne, to ogólnie mówiąc drgania ziemskiego pola geomagnetycznego w trzech osiach.
W trakcie burz geomagnetycznych występują zakłócenia w działaniu urządzeń wykorzystujących komunikację radiową, czyli telefony i smartfony, GSM, TV naziemna i satelitarna, lokalne WiFi, GPS, itp.
Zakłócenia i problemy występują głównie w przypadku, gdy dane urządzenie nadawczo-odbiorcze jest na pograniczu zasięgu nadajnika.

W czasie burz jonosferycznych, które pojawiają się przed burzami geomagnetycznymi i trwają wraz z nimi, dość często występuje u ludzi szum uszny, bóle głowy, bóle stawów, kręgosłupa i inne dolegliwości.

Ludzie są poddenerwowani, inni agresywni, wzrasta wtedy ilość udarów mózgu, zawałów serca, wypadków drogowych, itd.
Bardzo często w czasie burz geomagnetycznych ujawniają się niezrównoważone osoby, które atakują i zabijają innych.

Burza jonosferyczna spowodowana jest wysokoenergetycznymi elektronami, które emitowane są z dziur koronalnych i plam słonecznych. Występują również w trakcie zaburzeń ziemskiego pola magnetycznego.
Elektrony trafiają do jonosfery poprzez pasy Van Allena, następnie gromadzone są tam. Jonosfera rozszerzając się, generuje drgania magnetyczne.

W trakcie silnych burz geomagnetycznych, występują zazwyczaj drobne i płytkie wstrząsy sejsmiczne, a krótko po burzach geomagnetycznych silne trzęsienia ziemi.

Wszystko zależy od energii danej burzy i wielkości skoków, czyli gwałtownego narastania lub opadania energii drgań magnetycznych.

W trakcie burz geomagnetycznych można obserwować podnoszenie się poziomu lawy w aktywnych wulkanach jakim jest np. wulkan Kilauea na Hawajach oraz silne erupcje piroklastyczne jakie występują np. w wulkanach Popocatépetl i Colima w Meksyku lub przy silniejszych i dłuższych burzach GM wulkan Etna we Włoszech.

Po burzach geomagnetycznych występuje zazwyczaj zmiana pogody poprzez gwałtowne przesuwanie się wiru polarnego.

Więcej informacji na Forum.LosyZiemi.pl – Odczuwanie burz geomagnetycznych

Źródło: LosyZiemi.pl
0 0 votes
Article Rating