W poniedziałek, 29 października, o 6:54 UTC wystąpił silny wstrząs sejsmiczny zaledwie 190 km od Patagonii, czyli maksymalnie na południe wysuniętej ziemi Ameryki Południowej.

Wstrząsy miały siłę 6.3 w skali Richtera, a wystąpiły w miejscu subdukcji płyt tektonicznych zaledwie godzinę przed wyliczonym szczytem oddziaływań magnetycznych.

Ogólnie mówiąc, w poniedziałek wzrosła aktywność sejsmiczna na całej Ziemi, dość niepokojące wstrząsy pojawiają się w Grecji.

Trzęsienia ziemi od 26-29 października 2018 r. od magnitudy 5.5 w skali Richtera

 

Ostatnie 4 dni do głębokości 200 km

 

Ostatnie 29 dni od magnitudy 3.0

 

Aktualizacja: Nowa Zelandia

30 października o 2:16 UTC w Nowej Zelandii na Wyspie Północnej wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 6.1 w skali Richtera na głębokości 227 km.

Trzęsienie ziemi, odczuwalne na niemal całej nowozelandzkiej Wyspie Północnej, miało co prawda magnitudę 6,1, ale dużą głębokość, więc nie spowodowało poważnych zniszczeń, nie ma też doniesień o poszkodowanych ludziach. Doprowadziło natomiast do przerwania, na około pół godziny, obrad parlamentu Nowej Zelandii. Na nagraniu widać, że deputowani reagują ze spokojem na apel o stosowanie się do procedur, udanie się do swoich biur i upewnienie się, że ich pracownicy są bezpieczni.

 

Źródło: LosyZiemi.pl, USGS

Zbliża się silne oddziaływanie magnetyczne, które wystąpi od 22-26 października, a słabsze 28-30 października, szczyt pierwszego już 24 dnia miesiąca

0 0 votes
Article Rating