Najbardziej jadowite pająki Wielkiej Brytanii – fałszywe czarne wdowy – opanowały jedną ze szkół w Forest of Dean (hrabstwo Gloucestershire), przez co w środę została ona zamknięta. Klimatolodzy uważają, że za wzrost aktywności pająków odpowiadają zmiany klimatyczne.

 

Staetoda nobilis – fałszywa czarna wdowa

Z powodu rozmnożenia się pająków zamknięto szkołę Dean Academy w Forest of Dean. W liście do rodziców wicedyrektor placówki Craig Burns poinformował, że szkoła będzie w środę nieczynna, ponieważ prowadzona będzie dezynsekcja.

Bez ukąszeń

Wicedyrektor napisał w liście, że władze szkoły podjęły natychmiastowe kroki po odkryciu pajęczych gniazd. Początkowo zadecydowano o zamknięciu jednego skrzydła, ale po oględzinach pomieszczeń zadecydowano o odizolowaniu całego kompleksu szkolnego.”To pomoże firmie dezynsekcyjnej odkazić każde pomieszczenie w szkole i zapewni każdemu bezpieczeństwo” – podkreślił Burns. ” Nie ma żadnych doniesień, by ktokolwiek został pokąsany przez fałszywe czarne wdowy w szkole. Jeśli jednak pojawią się jakiekolwiek wątpliwości i symptomy, proszę natychmiast udać się do szpitala”.

Szkoła ma zostać ponownie otwarta w czwartek.

Staetoda nobilis

Fałszywa czarna wdowa (Steatoda nobilis) ma wielkość monety 2-złotowej i jest najbardziej jadowitym pająkiem z 12 gatunków występujących na Wyspach Brytyjskich.

Człowiek pokąsany przez pająka zaczyna puchnąć, ma bóle w klatce piersiowej, mrowienie palców. Objawy i ich intensywność różnią się w zależności od ilości wprowadzonego jadu.

Źródło: BBC News, tm
0 0 votes
Article Rating