Trzy osoby zginęły, a co najmniej 20 zostało rannych w karambolu, do którego doszło w czwartek w Michigan City w amerykańskim stanie Indiana. Na ruchliwej autostradzie międzystanowej łączącej Chicago, Illinois i Detroit panowały fatalne warunki. Śnieg i mróz doprowadziły do zderzenia kilkudziesięciu pojazdów.

Według komunikatu policyjnego na autostradzie panowały w czwartek „ekstremalnie trudne zimowe warunki pogodowe”. Przed karambolem nie zdołały uchronić się zarówno auta osobowe, jak i masywne pojazdy – tiry i półciężarówki. 

Służby ratunkowe przez wiele godzin rozdzielały zmiażdżone auta i wyciągały z nich ofiary i poszkodowanych. Odcinek drogi w paśmie prowadzącym na wschód pozostawał zamknięty dla ruchu jeszcze w piątek, bo wciąż trwało tam sprzątanie.

Nowy tydzień przyniesie nową falę mrozów

Zima od kilku tygodni daje się we znaki mieszkańcom Indiany. Synoptycy z serwisu meteorologicznego AccuWeather prognozują pochmurny i chłodny weekend dla stolicy tego stanu. W sobotę temperatura spadnie tam do -4 st. C, w niedzielę wzrośnie do trzech stopni powyżej zera. Jednak od poniedziałku do środy spodziewane są kolejne fale mrozów, podczas których termometry odnotują nawet -18 st. C.

Źródło: PAP/EPA; ENEX, AccuWeather, tm
0 0 votes
Article Rating