Potężna burza gradowa przeszła w nocy przez Denver w stanie Kolorado. Miasto w kilku miejscach zostało zasypane przez grad, dlatego służby miejskie z pomocą mieszkańców wyruszyły odśnieżać ulice. Wszyscy odczuli przedsmak zimy.


 Od kilku dni w stanie Kolorado pogoda nieco się psuje. Chłodne fronty atmosferyczne wypierają ciepłe masy powietrza. Termometry jeszcze niedawno wskazywały ponad 30 st. C, obecnie nieco ponad 15 st. C. 

Burza z gradem

Zmiany te najsilniej odczuwają mieszkańcy Denver, przez które wczorajszej nocy przeszła silna burza. Gwałtowna pogoda i opady gradu spowodowały, że krajobraz miasta w jednym momencie z późnoletniego przekształcił się w typowo zimowy.

Północno-zachodnia część Denver została zasypana przez grubą warstwę gradu do tego stopnia, że na pewien czas niektóre ulice stały się nieprzejezdne.

Przedsmak zimy

Wielu mieszkańców miasta i służby miejskie wyruszyły na ulice z łopatami, żeby odśnieżyć swoje podwórka i drogi. Gdyby nie fakt, że podczas odśnieżania mieli na sobie klapki i krótkie spodenki, można by było pomyśleć, że to środek lutego.

Źródło: kdvr.com, tm
0 0 votes
Article Rating