Setki Amerykanów i Kanadyjczyków tłumnie przyjeżdżają oglądać niezwykłe lodowe formacje. Ich autorem jest natura, której narzędziami pracy okazały się niska temperatura, wiatr i woda. Formacje lodowe, jakie stanęły na jeziorze Erie, pierwszy raz na oczy widzą nawet ludzie, którzy mieszkają w okolicy od ćwierćwiecza.

Na jednym z Wielkich Jezior, czwartym co do wielkości Jeziorze Erie, natura stworzyła nietypowe rzeźby w styluabstrakcyjnym najwyższej próby.

Przecierają oczy ze zdumienia

Na kanadyjskim brzegu akwenu setki ludzi ze zdumieniem oglądają niezwykłe formacje i gorączkowo robią zdjęcia.

– Żyję w okolicy tego jeziora od 25 lat, a czegoś podobnego w życiu nie widziałem – przyznaje jeden z mężczyzn.

– Po raz pierwszy w życiu patrzę na to i ja, i moje dzieci – podkreślała jedna z kobiet spacerująca między niezwykłymi rzeźbami.

Niebezpieczne piękno

Lodowy labirynt pełen zadaszeń, półek, słupów i grot jest piękny, ale w związku z ociepleniem staje się groźnym miejscem. Odwilż osłabia strukturę lodu który grozi zawaleniem się nietypowych budowli.

W związku z rosnącym stopniem zagrożenia lokalne władze rozwieszają liczne ostrzeżenia odradzające spacery pomiędzy nietypowymi formacjami. Nie powstrzymuje to jednak rzeszy turystów, wciąż przyjeżdżających nad jezioro.

 
Źródło: Reuters TV, tm