W amerykańskim stanie Wisconsin doszło do wypadku kolejowego – 52 wagony spółki Union Pacific Railroad zostały zdmuchnięte z torów przez szalejący huragan. Wykolejony skład w chwili wypadku stał na torach niedługo po awaryjnym hamowaniu. – Na szczęście nikt nie został ranny – potwierdził rzecznik spółki.

USA - Silny wiatr zdmuchnął pociąg z wagonami

– Do wypadku doszło w środę wczesnym popołudniem, około 12.30 nieopodal miejscowości Willis w hrabstwie Brown – precyzował Davis. Wyjaśnił, że huraganowe podmuchy wiatru zepchnęły z torów 52 tendry (wagony towarowe na węgiel). USA - Silny wiatr zdmuchnął pociąg z wagonami 2

Skład zdmuchnięty

– Wagony zostały po prostu zdmuchnięte z torów – opowiadał Mark Davis, rzecznik spółki kolejowej Union Pacific Railroad, będącej właścicielem pociągu. – Na szczęście nikt nie został ranny – przyznał rzecznik.

Zdarzenie miało miejsce na wysokości skrzyżowania torów kolejowych z biegnącą od miasteczka drogą nr 150. Pociąg jechał z ładunkiem z Arkansas do Wyoming, a na wysokości miasteczka Willis stanął po awaryjnym hamowaniu.

Decyzję o użyciu hamulca bezpieczeństwa podjął kierownik pociągu. Miał on obawy przed wjechaniem prosto w huragan, szalejący w okolicy.

 USA - Silny wiatr zdmuchnął pociąg z wagonami 3
0 0 vote
Article Rating