Część amerykańskich stanów Montana i Wyoming pokryła się bielą. Miejscami spadło więcej niż 25 centymetrów śniegu, a na wysoko położonych terenach możliwe są śnieżyce. Obowiązują ostrzeżenia przed zimową pogodą.

Znaczna część północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych boryka się upałami. Narodowa Służba Pogodowa (NWS) wydała ostrzeżenia przed gorącem – temperatura do środy ma oscylować w okolicy 32 stopni Celsjusza.W tym czasie na północnym zachodzie, a konkretnie w stanie Montana, spadł prawdopodobnie pierwszy w tym sezonie śnieg. Miejscami napadało go ponad 25 centymetrów.

Wysoko w górach możliwe śnieżyce

NWS z Missouli w Montanie poinformowała, że śnieg sypał w poniedziałek w Parku Narodowym Glacier, słynącym z lodowców i kilkuset polodowcowych jeziorek.

W części Montany i stanu Wyoming, na terenie położonym powyżej 1800 metrów nad poziomem morza, obowiązują ostrzeżenia przed zimową pogodą. Śnieżyce są możliwe powyżej 2700 metrów.

Śnieg o tej porze na dużej wysokości w zachodnich Stanach Zjednoczonych nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak portal weather.com poinformował, że wydano pierwsze ostrzeżenie przed zimowymi warunkami od czerwca na terenie tzw. Lower 48 (czyli stanów graniczących ze sobą, wyłączając Hawaje i Alaskę oraz Dystrykt Kolumbii).

Śnieg nie ugasił pożaru

Chłodna, wilgotna aura w Glacier nie pomogła jednak w ugaszeniu pożaru „Hower Ridge”, który szaleje w parku od ponad dwóch tygodni. Do poniedziałku spłonęło 12 420 akrów ziemi. Prognozy na kolejne dni są optymistyczne, aura ma sprzyjać strażakom.

W niedzielę śnieg spadł w Alpach

 

 

Źródło: tvnmeteo, ENEX, washingtonpost.com
0 0 vote
Article Rating