12,5 miliona Amerykanów wierzy, że światem rządzi grupa zmiennokształtnych jaszczuro-ludzi, którzy rządzą światem. Prawie co trzeci jest przekonany, że tajemnicza grupa spiskuje w celu wprowadzenia globalnego autorytarnego rządu. Takie wyniki przynosi sondaż na temat wiary obywateli USA w teorie spiskowe.

14 proc. Amerykanów wierzy, że CIA sprzedaje narkotyki, żeby finansować tajne operacje

Według badania przeprowadzonego przez Public Policy Polling, prawie co trzeci ankietowany (28 proc.) jest przekonany, że tajemnicza elita spiskuje w celu przejęcia władzy nad światem i wprowadzeniem nowego, autorytarnego porządku. Więcej zwolenników tej teorii jest wśród republikanów (34 proc.) niż demokratów (15 proc.).

Bush pozwolił na atak na WTC?

44 proc. uważa, że administracja Georga Busha celowo wprowadziła amerykańską opinię publiczną w błąd mówiąc o broni masowego rażenia w Iraku, by usprawiedliwić inwazję. Prawie tyle samo obywateli (45 proc.) nie zgadza się z tym stwierdzeniem.

 

Co trzeci Amerykanin (28 proc.) jest przekonany, że Saddam Husajn miał związek z zamachami z 11 września 2001 roku. Co piąty (22 proc.) nie ma w tej sprawie zdania, a ponad połowa (51 proc.) nie widzi takiego związku. Co dziesiąty ankietowany (11 proc.) jest przekonany, że rząd Georga Busha wiedział o planowanych atakach na WTC, ale pozwolił, by do nich doszło. Przeciwnego zdania jest 78 proc. obywateli.

Ameryką rządzi Antychryst

Co dziesiąty (13 proc.) Amerykanin uważa, że prezydent Obama jest Antychrystem. Zwolenników tej tezy wśród republikanów jest ponad pięć razy więcej (22 proc.) niż u demokratów (5 proc.). Wrogo nastawiona do Obamy jest prawie jedna piąta (19 proc.) obywateli w wieku 18-29 lat. W grupie najstarszych odsetek jest nieznacznie niższy – wynosi 17 proc. Jedna piąta badanych twierdzi, że rząd ukrył fakt, że w 1947 roku w Roswell rozbił się statek kosmiczny.

Koncerny wymyślają choroby

14 proc. Amerykanów wierzy, że CIA sprzedaje w USA narkotyki, żeby finansować tajne operacje, a 15 proc. – że rząd kontroluje umysły wyborców poprzez specjalne sygnały nadawane w telewizji. Tyle samo osób twierdzi, że koncerny farmaceutyczne celowo wymyślają choroby, aby zwiększyć sprzedaż swoich leków.

Zdaniem 37 proc. globalne ocieplenie jest mistyfikacją wymyśloną przez naukowców (przeciwnego zdania jest 51 proc.). Według 7 proc. pierwsze lądowanie na Księżycu było wyreżyserowanym oszustwem NASA. Większość badanych (51 proc.) uważa, że śmierć prezydenta Kennedy’ego była wynikiem spisku.

 

5 proc. ankietowanych wierzy, że Paul McCartney zginął w wypadku samochodowym w 1966 roku, a jego miejsce w zespole „The Beatles” zajął sobowtór.

Źródło: publicpolicypolling.com, tm
0 0 votes
Article Rating