Oddziaływanie Jowisza w minimum słonecznym już drugi rok z rzędu powoduje, że nie występują w tym czasie bardzo silne trzęsienia ziemi.

Oddziaływanie magnetyczne Jowisza w ciągu ostatnich 14 miesięcy, na wykres naniesione zostały trzęsienia ziemi, które wystąpiły w tym czasie od magnitudy 7.0.

Na powyższym wykresie oddziaływań Jowisza, naniesione zostały trzęsienia ziemi od magnitudy 7.0. Przypomnę, że Jowisz z Saturnem odpowiadają za jedenastoletni cykl aktywności słonecznej. Z moich obserwacji wynika, że trochę ponad miesiąc temu aktywność słoneczna „odbiła się” od minimum i już podążamy w kierunku maksimum, które wystąpi za ponad 5 lat.

Cykl słoneczny trwa średnio 10.66 roku.

Wracając do oddziaływań magnetycznych naszego gazowego olbrzyma, to w czasie maksimów oddziaływań nie pojawiły się trzęsienia ziemi od magnitudy 7.0, ale mocno wzrosła w tym czasie ilość mniejszych trzęsień ziemi. Sytuacja taka trwa już drugi rok, więc jeśli się powtórzy, to od maja 2019 roku do końca lipca nie powinny występować bardzo silne trzęsienia ziemi, albo będzie ich wyjątkowo mało.

Ilość trzęsień ziemi z różnych zakresów magnitud, względem wykresu oddziaływań magnetycznych Jowisza.

Co ciekawsze, to sytuacja jest całkowicie odwrotna podczas maksimum słonecznego, w szczytach oddziaływań Jowisza i Saturna jest bardzo dużo najsilniejszych trzęsień ziemi.

Poniżej układ planet dla początku i końca oddziaływań Jowisza.

UP 25.02.2018

UP 23.08.2018

 

 

Źródło: LosyZiemi.org, LosyZiemi.pl
0 0 votes
Article Rating