Tragiczny bilans po przejściu tajfunu Son Tinh nad Wietnamem, 19-20 lipca. Krajowa komisja ratownicza mówi o 32 osobach zabitych, 17 zaginionych i 14 rannych w północnej i środkowej części kraju.

 

Son Tinh to trzeci w tym roku tajfun. Uderzył w środę, doszło do ulewnych opadów na północnym wybrzeżu Wietnamu i powodowanych przez nie powodzi i osunięć ziemi. Stołeczne Hanoi nawiedziły ulewy, powodujące podtopienia w kilku dzielnicach miasta. Dojazd do niektórych wsi jest nadal zablokowany.

Tysiące zniszczonych domów

Zniszczonych zostało ponad pięć tysięcy domów. Część runęła, część jest podmytych. Zalane zostały 82 tysiące hektarów ziem uprawnych. W całym Wietnamie zginęło 17 tysięcy sztuk zwierząt – podano w raporcie o skutkach Son Tinh.

Oczekuje się, że obfite deszcze będą padać również w najbliższych dniach – podała w sobotę w osobnym oświadczeniu komisja do spraw klęsk żywiołowych.

Pora deszczowa w Wietnamie trwa od czerwca do listopada i co roku powoduje poważne straty w ludziach i szkody materialne. W zeszłym roku wskutek klęsk żywiołowych zginęło blisko 400 osób, a straty materialne wyniosły według wietnamskiego rządu 2,6 miliarda dolarów.

 

 

0 0 votes
Article Rating