Według moich obliczeń, gwałtowny wzrost aktywności słonecznej może nastąpić po 2 listopada 2020 roku. W każdym cyklu aktywność Słońca gwałtownie wzrasta gdy Jowisz z Saturnem tworzą pewien specyficzny kąt względem Słońca. Aktywność gwałtownie spada, gdy kąt zmieni się dokładnie o 90 stopni. Do tego momentu aktywność powoli narasta.

Wyliczenia na podstawie własnych algorytmów, źródło: LosyZiemi.pl. Pierwszy szczyt może wystąpić końcem 2022 roku, a drugi w pierwszych miesiącach 2025 roku.

W 25. cyklu słonecznym, który oficjalnie rozpoczął się 1 grudnia 2019 roku gwałtowny spadek powinien nastąpić po 26 stycznia 2025 roku – po trwającym szczycie. Wtedy znów zacznie się etap częstych wyrzutów plazmy oraz coraz częstszych dziur koronalnych.

Gwałtowność zjawiska w przypadku narastania i spadku szacuje się na 30-36 miesięcy. W tym czasie powinno pojawiać się coraz więcej plam słonecznych, po czym nastąpi pierwszy szczyt.
Według obliczeń 25. cykl słoneczny powinien być odrobinę słabszy od 24. cyklu, może mieć również dwa szczyty w ciągu 4 lat, tak samo jak cykle 24 i 23.  Możliwe też, że Słońce będzie bardziej aktywne, co będzie oznaczało, że to 24. cykl słoneczny był tym o najmniejszej aktywności Słońca.

Liczbę plam w pierwszym szczycie szacuję na około 80, w drugim może wystąpić około 100 – chociaż niekoniecznie tak musi być. Patrząc na tak krótkie odcinki czasu, lepszym byłoby posługiwanie się energiami rozbłysków słonecznych, niż występowaniem plam, z czego wiele jest nieaktywnych. Szacunkowa ilość plam wyliczana jest na podstawie ostatnich cykli słonecznych, ze zmniejszającą się ilością plam. Jest też prawdopodobieństwo, że ten cykl będzie pierwszym, w którym znów Słońce będzie się robić bardziej aktywne, w takim przypadku ilość plam będzie większa od prognozowanych. Najważniejsze są czasy dużych wzrostów i spadków tej aktywności, i na to zwróćcie uwagę.

25. cykl słoneczny powinien osiągnąć minimum w połowie lipca 2030 roku, wtedy rozpocznie się 26 cykl aktywności słonecznej.

Cykl 23-24

Cykl 22

Cykl 21


Aktualizacja 24 listopada 2020 r.

Film z 24 listopada 2020 roku, jak wystąpił prognozowany, gwałtowny wzrost aktywności Słońca 2 listopada 2020 r.

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.
Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170

 

Źródło: LosyZiemi