30 września 2017 r.
Aktualizacja 1 sierpnia 2023 r.

Zasady dotyczące comiesięcznej zbiórki darowizn. Jednych mają zachęcić do przekazania darowizny na utrzymanie serwisu, a innych wynagrodzić za takie wsparcie. Osoby aktywne i piszące rzeczowo na Forum będą również miały dostęp do treści w przypadku blokady dostępu.

 1. Comiesięczne zbiórki darowizn na funkcjonowanie serwisu LosyZiemi.pl oraz Forum.LosyZiemi.pl będą przeprowadzane od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca.
 2. Serwis dostępny będzie dla wszystkich przez cały miesiąc w przypadku, gdy zbiórka w poprzednim miesiącu osiągnęła co najmniej 95 procent kwoty minimalnej.
 3. W przypadku całkowitej lub częściowej blokady dostępu do serwisu, osoby, które wsparły finansowo serwis otrzymają konta w serwisie lub hasła dostępu do informacji, żeby mogły bezproblemowo nadal korzystać.
 4. W przypadku dużych braków w zbiórce, możliwa jest również blokada dostępu do Forum dla osób niezarejestrowanych oraz zarejestrowanych z uprawnieniami tylko podstawowymi.
 5. Blokady dostępu mogą być na poszczególne artykuły, „Dział pomiarów„, System SOSms lub na całość serwisu, a w takim przypadku pojawi się tylko strona logowania.
 6. Możliwość założenia konta w serwisie będą miały tylko osoby wspierające finansowo i intelektualnie serwis oraz osoby aktywne i piszące rzeczowo na Forum. Osoby takie będą mogły również otrzymać hasła dostępu do treści w serwisie LosyZiemi.pl gdy będą wymagane.
 7. Darowizny można przekazywać poprzez przelew krajowy, przelew zagraniczny, PayPal oraz serwis Pomagam.pl

 

Dodatkowe korzyści ze wsparcia finansowego.

 1. Osoby, które wspierały finansowo serwis przez co najmniej 2 miesiące z rzędu otrzymają status „VIP” i będą mogły za darmo skorzystać z systemu powiadomień mailowych o zagrożeniach.
 2. Osoby, które wspierać będą serwis przez co najmniej 2 miesiące z rzędu kwotą nie mniejszą niż 75 zł miesięcznie, otrzymają status „Srebrny VIP” i będą mogły za darmo skorzystać z powiadomień SOSms z ograniczoną do 4 liczbą typów ostrzeżeń.
 3. Osoby, które wspierać będą serwis przez co najmniej 2 miesiące z rzędu kwotą nie mniejszą niż 150 zł miesięcznie, otrzymają status „Złoty VIP” i będą mogły za darmo skorzystać z powiadomień VIP SOSms, które będą rozszerzoną wersją powiadomień SOSms.
 4. Osoby, które wspierać będą serwis przez co najmniej 2 miesiące z rzędu kwotą nie mniejszą niż 200 zł miesięcznie, otrzymają status „Platynowy VIP” i w najbliższej przyszłości będą mogły za darmo skorzystać z dostępu poprzez SMS do aktualnych pomiarów i prognoz związanych z burzami geomagnetycznymi i jonosferycznymi, które wpływają na ludzi, głównie poprzez szumy uszne, bóle głowy i stawów oraz zmiany stanów emocjonalnych (nerwy, agresja, stany lękowe, stany depresyjne, senność, itd).
 5. Co jakiś czas mogą pojawić się ważne i ciekawe informacje, które bez względu na zbiórkę, będą dostępne tylko dla osób, które przekazały darowiznę.
 6. Minimalną kwotę darowizny ustaliliśmy wspólnie z czytelnikami we wrześniu 2017 roku na 10 zł, w przypadku przekazów PayPal należy uwzględnić kwotę prowizji, która w przypadku 30 zł wynosi 2.22 zł (7.4 procenta). Proszę nie wpłacać na więcej niż miesiąc, który aktualnie trwa. Od lipca 2023 roku kwota minimalna zwiększona została do 30 zł, co stanowi wsparcie 1 zł na dobę.
 7. Na funkcjonowanie serwisu potrzebne jest miesięcznie minimum 3500 zł. Kwota ta może zwiększyć się, jeśli zajdzie konieczność wymiany sprzętu pomiarowego i całych systemów, które to obsługują oraz tworzenia nowego sprzętu pomiarowo-obserwacyjnego oraz kupienia kolejnych nośników do gromadzenia danych pomiarowych i zdjęć z monitoringu wulkanów.
 8. W przypadku gdy zbiórka nie osiągnie 2/3 w.w. kwoty przez co najmniej 2 miesiące z rzędu, możliwe jest zaprzestanie publikacji i całkowita blokada dostępu do serwisu i Forum dla osób spoza VIP. Możliwa jest wtedy opcja publikacji na nowych zasadach tylko dla osób z grupy wspierającej serwis finansowo. Cała reszta osób w takim przypadku całkowicie straci dostęp do serwisu, który nie będzie już publiczny.
 9. Informacje o zasadach i postępach w zbiórce, będą się znajdowały na stronie LosyZiemi.pl, w górnej, prawej części.
 10. 22 marca 2018 roku ruszyła Strefa VIP  VIP.LosyZiemi.pl, serwis nie jest publicznie dostępny. Dostęp otrzymują niektóre osoby po co najmniej 2 miesiącach posiadania konta w LZ, które posiadają co najmniej „Srebrny VIP”. Nie każda osoba otrzyma konto w Strefie VIP.

 

Zasady obowiązują od 1 października 2017 roku z modyfikacją 23 kwietnia 2020 roku i małą zmianą 30 czerwca 2023 roku.

LosyZiemi.pl czytało 250-300 tysięcy osób miesięcznie, z czego 1 na 5500 osób wspierała finansowo serwis. W tej chwili w grupie znajduje się kilkadziesiąt osób, ale gdyby nie 10 osób z tej grupy, to nie nazbieralibyśmy nawet 50% kwoty minimalnej i serwis nie istniałby już. Tak jak powiedział jeden mądry czytelnik, ludzie muszą zrozumieć, że płacenie abonamentu za dostęp do internetu nie oznacza darmowego dostępu do wszystkiego w sieci. Serwis musi się z czegoś utrzymać, a z nachalnych reklam zrezygnowałem już od samego początku, czyli to już prawie 7 lat. Jeśli ktoś nie może tego zrozumieć, to niech poszuka sobie innego serwisu chociaż na podobnym poziomie.

 

Zgodnie z prawem podatkowym, każda osoba może w sposób całkowicie legalny przekazać darowiznę.

 Szybka wpłata anonimowa 


Zwykły przelew

mBank: 41 1140 2004 0000 3202 4656 9453

Tytuł przelewu: Darowizna
Odbiorca: Losy Ziemi

 


Przelew zagraniczny

PL 41 1140 2004 0000 3202 4656 9453
SWIFT: BREXPLPWMBK

Tytuł przelewu: Darowizna
Odbiorca: Losy Ziemi


Darowizny cykliczne-miesięczne proszę kierować na adres: 

Kliknij, żeby przejść do PayPal.


Jednorazowe

PayPal w Złotych


  PayPal w EURO


  PayPal w Funtach (GBP)

  PayPal w USD

  PayPal w dolarach kanadyjskich (CAD)