Zasady dotyczące comiesięcznej zbiórki darowizn. Jednych mają zachęcić do przekazania darowizny na utrzymanie serwisu, a innych wynagrodzić za takie wsparcie. Osoby aktywne i piszące rzeczowo na Forum będą również miały dostęp do treści w przypadku blokady dostępu.

 1. Comiesięczne zbiórki darowizn na funkcjonowanie serwisu LosyZiemi.pl oraz Forum.LosyZiemi.pl będą przeprowadzane od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca.
 2. Serwis dostępny będzie dla wszystkich przez cały miesiąc w przypadku, gdy zbiórka zostanie zakończona do 15 dnia miesiąca.
 3. Jeśli zbiórka nie zostanie zakończona do 15 dnia miesiąca, a będzie daleka od ukończenia, nastąpi blokada dostępu. W przypadku gdy zbiórka będzie na końcowym etapie, dostęp zostanie przedłużony do 20 dnia miesiąca. Odblokowanie nastąpi w przypadku zakończenia zbiórki lub rozpoczęcia kolejnego miesiąca. To będzie sprawiedliwe w stosunku do osób, które przekażą darowiznę.
 4. W przypadku całkowitej lub częściowej blokady dostępu do serwisu, osoby, które wsparły finansowo serwis otrzymają hasła dostępu, żeby mogły bezproblemowo nadal korzystać.
 5. W przypadku dużych braków w zbiórce, możliwa jest również blokada dostępu do Forum dla osób niezarejestrowanych oraz zarejestrowanych z uprawnieniami tylko podstawowymi.
 6. Od 26 września oferujemy dostęp do około połowy tematów na Forum, bez konieczności rejestracji. Dostęp jest testowany i w przypadku braku założonych oczekiwań zostanie zabrany z końcem 2017 roku. Oczekiwania to aktywność użytkowników oraz pozyskanie nowych, inteligentnych osób do naszego grona.
 7. Blokady dostępu mogą być na poszczególne artykuły, „Dział pomiarów” lub na całość serwisu, a w takim przypadku pojawi się tylko strona logowania.
 8. Możliwość założenia konta w serwisie będą miały tylko osoby wspierające finansowo i intelektualnie serwis oraz osoby aktywne i piszące rzeczowo na Forum. Osoby takie będą mogły również otrzymać hasła dostępu do treści w serwisie LosyZiemi.pl.
 9. Darowizny można przekazywać poprzez przelew krajowy, przelew zagraniczny oraz PayPal.

 

Dodatkowe korzyści ze wsparcia finansowego.

 1. Osoby, które wspierały finansowo serwis przez co najmniej 3 miesiące z rzędu otrzymają status „VIP” i będą mogły za darmo skorzystać z systemu powiadomień mailowych o zagrożeniach.
 2. Osoby, które wspierać będą serwis przez co najmniej 3 miesiące z rzędu kwotą nie mniejszą niż 30 zł miesięcznie, otrzymają status „Srebrny VIP” i już wkrótce będą mogły za darmo skorzystać z powiadomień SOSms.
 3. Osoby, które wspierać będą serwis przez co najmniej 3 miesiące z rzędu kwotą nie mniejszą niż 100 zł miesięcznie, otrzymają status „Złoty VIP” i już wkrótce będą mogły za darmo skorzystać z powiadomień VIP SOSms, które będą rozszerzoną wersją powiadomień SOSms.
 4. Osoby, które wspierać będą serwis przez co najmniej 3 miesiące z rzędu kwotą nie mniejszą niż 200 zł miesięcznie, otrzymają status „Platynowy VIP” i w najbliższej przyszłości będą mogły za darmo skorzystać z dostępu poprzez SMS do aktualnych pomiarów i prognoz związanych z burzami geomagnetycznymi i jonosferycznymi, które wpływają na ludzi, głównie poprzez szumy uszne, bóle głowy i stawów oraz zmiany stanów emocjonalne (nerwy, agresja, stany lękowe, stany depresyjne, senność, itd).
 5. Co jakiś czas mogą pojawić się ważne i ciekawe informacje, które bez względu na zbiórkę, będą dostępne tylko dla osób, które przekazały darowiznę.
 6. Minimalną kwotę darowizny ustaliliśmy wspólnie z czytelnikami na 10 zł, w przypadku przekazów PayPal należy uwzględnić kwotę prowizji, która w przypadku 10 zł wynosi około 1.2 zł, w przypadku 30 zł wynosi 1.8 zł. Proszę nie wpłacać na więcej niż miesiąc, który aktualnie trwa.
 7. Na funkcjonowanie serwisu potrzebne jest miesięcznie minimum 2500 zł. Kwota ta może zwiększyć się, jeśli zajdzie konieczność wymiany sprzętu pomiarowego i całych systemów, które to obsługują oraz tworzenia nowego sprzętu pomiarowo-obserwacyjnego oraz kupienia kolejnych nośników do gromadzenia danych pomiarowych i zdjęć z monitoringu wulkanów.
 8. W przypadku gdy zbiórka nie osiągnie 2/3 w.w. kwoty przez co najmniej 2 miesiące z rzędu, możliwe jest zaprzestanie dalszych publikacji i całkowita blokada dostępu do Forum. Możliwa jest wtedy opcja publikacji na nowych zasadach tylko dla osób z grupy wspierającej serwis finansowo. Cała reszta osób w takim przypadku całkowicie straci dostęp do serwisu, który nie będzie już publiczny.
 9. Informacje o zasadach i postępach w zbiórce, będą się znajdowały na stronie LosyZiemi.pl, w górnej części, po prawej stronie.
 10. W 2018 roku planowane jest stworzenie Strefy VIP  VIP.LosyZiemi.pl, serwis nie będzie publicznie dostępny. Dostęp otrzymają tylko osoby z grupy VIP, które przez co najmniej 2 ostatnie miesiące wspierały finansowo serwis. W kolejnej fazie, dostęp do Strefy VIP będą miały osoby ze „Srebrny VIP”.
  (Aktualizacja: serwis ruszył 22 marca 2018 roku).

 

Zasady będą obowiązywały od 1 października 2017 roku.

LosyZiemi.pl czyta 250-300 tysięcy osób miesięcznie, z czego 1 na 5500 osób wspiera finansowo serwis. W tej chwili w grupie znajduje się 56 osób, ale gdyby nie 10 osób z tej grupy, to nie nazbieralibyśmy nawet 50% kwoty minimalnej i serwis nie istniałby już. Tak jak powiedział jeden mądry czytelnik, ludzie muszą zrozumieć, że płacenie abonamentu za dostęp do internetu nie oznacza darmowego dostępu do wszystkiego w sieci. Serwis musi się z czegoś utrzymać, a z nachalnych reklam zrezygnowałem już od samego początku, czyli to już prawie 7 lat. Jeśli ktoś nie może tego zrozumieć, to niech poszuka sobie innego serwisu chociaż na podobnym poziomie.

 

Zgodnie z prawem podatkowym, każda osoba może w sposób całkowicie legalny przekazać darowiznę.


Zwykły przelew

mBank: 41 1140 2004 0000 3202 4656 9453

Tytuł przelewu: Darowizna
Odbiorca: Losy Ziemi

 


Przelew zagraniczny

PL 41 1140 2004 0000 3202 4656 9453
SWIFT: BREXPLPWMBK

Tytuł przelewu: Darowizna
Odbiorca: Losy Ziemi


Darowizny cykliczne-miesięczne proszę kierować na adres: 

Kliknij, żeby przejść do PayPal.


Jednorazowe

PayPal w Złotych


  PayPal w EURO


  PayPal w Funtach (GBP)

  PayPal w USD

  PayPal w dolarach kanadyjskich (CAD)