Na 354 miliardy dolarów szacuje się majątek, który posiadają 157 żyjący na Bliskim Wschodzie miliarderzy – podaje telewizja Al-Arabija. Większość z nich nie ma wyższego wykształcenia i mieszka w Arabii Saudyjskiej.

Al Waleed Bin Talal Alsaud wg „Forbes” posiada majątek ponad 20 mld dolarów

Przed rokiem na Bliskim Wschodzie mieszkało 152 miliarderów. Ich majątek jest wynosił wówczas 315 mld dolarów. Ta kwota urosła teraz do 354 mld dolarów.

Jak poinformowała telewizja najwięcej miliarderów mieszka w Arabii Saudyjskiej. Obecnie dysponują oni 204 mld dolarów. Natomiast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich majątek 37 miliarderów wynosi 45 mld dolarów. Na podium znalazł się także Kuwejt, w którym mieszka 17 miliarderów z majątkiem wartym 34 mld dolarów.

Według informacji podanych przez telewizję większość miliarderów nie ma wyższego wykształcenia. To najniższy wskaźnik wśród wszystkich regionów świata.

 

Większość majątek zdobyła samodzielnie

Jednym z miliarderów jest saudyjski książę Al Waleed Bin Talal Alsaud. Magazyn „Forbes” umieścił go na liście najbogatszych osób na Bliskim Wschodzie w 2012 roku. Jego majątek szacowany jest na ponad 20 mld dolarów.

Większość, bo 74 miliarderów ogromny majątek zdobyła samodzielnie. Dwudziestu czterech pieniądze odziedziczyło, a 59 doszło do majątku własnymi siłami, jak i dziedzicząc fortunę – wylicza telewizja.

 

Źródło: PAP, tvn24
0 0 votes
Article Rating