​Mały samolot pasażerski, należący do nigeryjskiej armii, rozbił się w niedzielę 21 lutego podczas podejścia do pasa lotniska w Abudży. Na pokładzie znajdowało się siedem osób, wszystkie zginęły. Przyczyną wypadku była awaria silnika – poinformowały w oświadczeniu siły powietrzne.

Na miejscu są ratownicy. Niestety, wszystkie siedem osób na pokładzie zginęło w katastrofie – przekazał w oświadczeniu rzecznik sił powietrznych Ibikunle Daramole.

Jak dodał, samolot Beechcraft King Air B350i leciał z Abudży do miasta Minna, położonego około 110 km na północny zachód od stolicy. Rozbił się w czasie powrotu do Abudży po zgłoszeniu awarii silnika.

Wcześniej minister ds. lotnictwa Nigerii Hadi Sirika poinformował na swoim koncie na Twitterze, że „samolot wojskowy King Air 350 właśnie rozbił się przed pasem startowym w Abudży po zgłoszeniu awarii silnika”.

Według agencji Reutera dziesiątki wojskowych i urzędników przeszukiwały szczątki samolotu w zaroślach na obrzeżach lotniska. W pobliżu stały wozy strażackie i karetki pogotowia.

 

Red.: Poniżej podobna sytuacja, w podobnym czasie, ale na szczęście samolot wylądował.

  • podobny czas zdarzenia,
  • awaria silnika,
  • tuż po starcie.

Broomfield, USA – Nastąpił wybuch, a na ziemie i domy spadły kawałki silnika z Boeinga 777, nikomu nic się nie stało, a samolot bezpiecznie wylądował w Denver

 

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating