W piątek tuż po 23-ciej w nocy 21 maja uzbrojony w nóż mężczyzna zaatakował kilka osób. Jedna z ofiar zginęła na miejscu, a cztery z ranami trafiły do szpitala. Policja aresztowała podejrzanego. Jest nim 29-latek pochodzący z jednej z podamsterdamskich miejscowości.

Do zdarzenia doszło w dzielnicy De Pijp w stolicy Holandii. Jak relacjonuje telewizja AT5, około północy policja została poinformowana o ataku, w którym nieznany sprawca pchnął nożem kilka osób.

Średniej siły szczyty oddziaływań magnetycznych wystąpią 18, 19 i 21 maja, słabszy 16 maja

Zwłoki jednej z nich zostały znalezione pod lokalem sprzedającym kebaby niedaleko Ferdinand Bolstraat. Cztery inne osoby zostały przewiezione do szpitala z nieznanymi obrażeniami. Policja rozpoczęła obławę na podejrzanego z udziałem helikopterów.

AT5 podaje, że funkcjonariusze specjalnego oddziału interwencyjnego (DSI) zatrzymali 29-letniego mężczyznę, mieszkańca okolicznej miejscowości Amstelveen.

Jeszcze nic nie wiadomo o okolicznościach zdarzenia ani motywach sprawcy.

Policja poinformowała na Twitterze, że zespół dochodzeniowy prokuratury „rozważa wszystkie opcje, ale obecnie nie ma bezpośrednich wskazań, że istnieje motyw terrorystyczny”.

 

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating