Potężna ulewa przeszła nad turecką stolicą zmieniając jej ulice w rwące potoki, które porywały samochody i ludzi. Turyści są zaskoczeni skalą zjawiska, a władze uprzedzają przed opuszczaniem domów.

Potężna ulewa w akompaniamencie burzy przeszła nad Ankarą, stolicą Turcji. W oka mgnieniu ulice zmieniły się w rwące potoki, które porywały samochody.

Mieszkańcy byli zaskoczeni tym, jak intensywny potrafi być deszcz i jakich spustoszeń potrafi dokonać. Internauci wykonali kilka szokujących filmików, które zamieszczamy poniżej.

Władze uprzedzają mieszkańców przed wychodzeniem z domów, a szczególnie podróżowaniem samochodami.

Wiele ulic w mieście pozostaje całkowicie nieprzejezdnych. W zalanych tunelach ugrzęzły porzucone przez kierowców samochody.

Sytuacja pozostanie nieopanowana jeszcze przez kilka godzin. Jednak prognozy wskazują na kolejne burze i ulewy, które mogą powodować podtopienia. Aura w Ankarze jest bardzo kapryśna.

Codziennie pada i grzmi, a temperatura nie jest zbyt wysoka. Dopiero w przyszłym tygodniu pogoda będzie sprzyjać turystom, którzy bardzo chętnie przybywają o tej porze roku do tureckiej stolicy odkryć jej niezwykły klimat.

Źródło: twojapogoda.pl

 

0 0 votes
Article Rating