Trzy tysiące domów zostało pozbawionych prądu na skutek trzęsienia o sile 6,2 st. R w północnych Chile. Najbardziej ucierpiało górnicze miasto Arica, lider w światowej produkcji miedzi.

Silne trzęsienie ziemi o sile 6,2 st. R nawiedziło północne Chile w poniedziałek rano czasu miejscowego, pozostawiając 3 tys. domów bez prądu. Na skutek wstząsów ewakuowano 250 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało

 

„To było straszne”

Ziemia zatrzęsła się niedaleko miejscowości Arica przy granicy z Peru. Arica to lider światowej produkcji miedzi. Wstrząsy nie zagroziły pracującym tam górnikom. Nie ogłoszono też alrmu przed tsunami, ale mieszkańy byli zaskoczeni i przestraszeni.

– To było straszne, zgasły światła. Moja żona o mało nie dostała ataku serca. Nie wiedzieliśmy, co robić. Byliśmy przerażeni – mówi świadek zdarzenia.

Amerykańska Agencja Geologiczna (USGS) podała, że głębokość trzesienia wyniosła 98,3 km. Epicentrum znajdowało się 66 km na północny-wschód od miasta Tacna w Peru i 107 km na północny-wschód od  Arica

Źródło: USGS, Reuters TV, tm
0 0 votes
Article Rating