Rosyjscy naukowcy odkryli w Arktyce wojskową bazę nazistów. To bunkry, zardzewiałe naboje oraz inne przedmioty pochodzące z czasów II wojny światowej.

arktyka-na-wyspie-aleksandra-tysiac-kilometrow-od-bieguna-polnocnego-odkryto-tajna-militarna-baze-nazistow-5

Baza położona jest na wyspie Aleksandra, tysiąc kilometrów od bieguna północnego. Powstała w 1942 roku, rok po tym jak Adolf Hitler wkroczył do Rosji. Nosiła nazwę „Schatzgraber” i początkowo służyła jako stacja meteorologiczna.

Baza została opuszczona po tym jak naukowcy zatruli się mięsem niedźwiedzia polarnego i zostali w 1944 roku ewakuowani przez niemiecki u-boot.

Po 72 latach rosyjscy naukowcy znaleźli na terenie bazy pół tysiąca przedmiotów pochodzących z tamtego okresu, w tym także bardzo dobrze zachowane dokumenty – podaje brytyjski „Daily Mail”.

Niska temperatura sprawiła, że budynki, pociski i inne rzeczy są w dobrym stanie.

Nazwa bazy, według niektórych, sugeruje, że w pobliżu musi znajdować się druga, a w niej mogą ukryte być zrabowane przez nazistów dzieła sztuki.

arktyka-na-wyspie-aleksandra-tysiac-kilometrow-od-bieguna-polnocnego-odkryto-tajna-militarna-baze-nazistow-2 arktyka-na-wyspie-aleksandra-tysiac-kilometrow-od-bieguna-polnocnego-odkryto-tajna-militarna-baze-nazistow-1 arktyka-na-wyspie-aleksandra-tysiac-kilometrow-od-bieguna-polnocnego-odkryto-tajna-militarna-baze-nazistow-4 arktyka-na-wyspie-aleksandra-tysiac-kilometrow-od-bieguna-polnocnego-odkryto-tajna-militarna-baze-nazistow-3

 

Źródło: rmf24
Arctic island of Alexander, the Nazi secret base
0 0 votes
Article Rating