Niedziałający bankomat, a w środku poszatkowane banknoty o wartości niemal 70 tysięcy złotych. Kto stoi za tym aktem wandalizmu? Podejrzenie padło na szczury. Do zdarzenia doszło w Indiach.

Policja z Asam – stanu w północno-wschodnich Indiach – otrzymała skargę od pracowników jednego z oddziałów państwowego banku. Poinformowali w niej, że bankomat, znajdujący się na obrzeżach miasta Tinsukia, nie działał przez około 12 dni.

– Nie wydawał pieniędzy – przekazał Prakash Sonowal, policjant z Tinsukii.

Przyczynę takiego stanu rzeczy odkryto dopiero po przybyciu techników mających naprawić bankomat. Ich oczom ukazały się poszatkowane banknoty o wartości 1 238 000 rupii indyjskich (około 67 800 złotych).

Podejrzenie padło na szczury, ponieważ wśród pieniędzy znaleziono martwego gryzonia. Zwierzęta te prawdopodobnie dostały się do środka urządzenia przez niewielką dziurę, którą poprowadzone były kable.

Większość pieniędzy uratowana

Szczurom nie udało się zniszczyć wszystkich pieniędzy znajdujących się w bankomacie. Z wnętrza wyciągnięto 17 milionów rupii, co stanowi równowartość około 930 tysięcy złotych.

Policja wykluczyła umyślne działanie osób trzecich. – Nie znaleźliśmy śladów działań urzędnika bankowego ani kogoś z zewnątrz – poinformował funkcjonariusz policji.


 

Źródło: hindustantimes.com, tvnmeteo
0 0 vote
Article Rating