Na budowie najwyższego wieżowca Azji Środkowej w stolicy Kazachstanu, Astanie, wybuchł pożar, który udało się strażakom ugasić po sześciogodzinnej akcji – poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych. Nikt nie ucierpiał. W akcji gaśniczej uczestniczyło 27 jednostek straży pożarnej, wykorzystano także ciężki sprzęt i śmigłowiec.

Astana, Kazachstan - Wybuchł pożar na budowie najwyższego wieżowca Azji Środkowej

Budowę prowadzi deweloper ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na stronie internetowej ministerstwa spraw wewnętrznych Kazachstanu zamieszczono zdjęcia przedstawiające ogień trawiący kilka pięter budynku. MSW w komunikacie podało, że kiedy na miejsce dojechały ekipy straży pożarnej ogień obejmował piętra od 11. do 25.

Pożar prawdopodobnie wywołało urządzenie do ogrzewania, działające na paliwo – podało ministerstwo spraw wewnętrznych. Agencja TASS dodaje, że ogień rozprzestrzenił się na drewniane elementy rusztowania.

Z budynku udało się bezpiecznie ewakuować 150 robotników tam pracujących. Na razie nie wiadomo, jaka jest skala zniszczeń.

Budowa Abu Zabi Plaza ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. Deweloper przewiduje, że będzie tam hotel, część mieszkalna a także powierzchnie biurowe. Budynek mam mieć 88 pięter. Prace budowlane trwają od 2010 roku.

Źródło: rmf24, PAP
0 0 vote
Article Rating