Ogromny pająk z rodziny spachaczowatych, znaleziony w Australii, straszy internautów. Zdjęcie pająka robi w sieci furorę, a pracownik ośrodka ratującego osierocone zwierzęta zapewnia, że to piękny i spokojny okaz.

australia-gigantyczny-pajak-w-queensland-1

Pająk znaleziony w Queensland, w Australii, budzi strach. Zdjęcie, jak podkreślają pracownicy Rescue Barnyard Betty, miejsca ratującego osierocone zwierzęta, którym grozi wyginięcie, nie jest przerabiane w Photoshopie, pająk naprawdę jest imponujących rozmiarów.

australia-gigantyczny-pajak-w-queensland-2

Przyjazne stworzenie?

Charlotte to piękny i spokojny pająk, nie jest agresywny. Jak większość pająków chce żyć w spokoju i jeść robaki. Wcale nie trzeba go zabijać. Pająki bardzo często są źle rozumiane – przekonuje pracownik ośrodka. – Wszystkie stworzenia, małe i duże są tu mile widziane i znajdą tu bezpieczną przystań, bez względu na to jak wyglądają – dodaje.

Średnia wielkość pająków z rodziny spachaczowatych to 2,5 cm, rozpiętość ich odnóży sięga prawie 13 cm. Odnóża u osobników większej odmiany tych pająków pająków osiągają rozpiętość 30 cm.

– Pająk stał się gwiazdą internetu – czytamy na Facebooku Rescue Barnyard Betty. Dla większości internautów widok jest jednak przerażający. „Tak właśnie wyglądają moje koszmary” – czytamy w komentarzach pod zdjęciem.

 

Źródło: telegraph.co.uk, tvnmeteo
0 0 vote
Article Rating