Niesamowitą sytuację u wybrzeży Australii zaobserwował Tim Samuel, fotograf podwodnego świata. Meduza połknęła rybkę, czy może to rybka wykorzystuje meduzę do swoich celów?

Australia - Niezwykła sytuacja, ryba w meduzie -1

Samuel nurkował w okolicy plaż nad Zatoką Byrona we wschodniej Australii. Jego obiektem do fotografowania miała być rafa koralowa i pływające w jej sąsiedztwie żółwie. Nagle zauważył małą rybę, która znajdowała się w ciele meduzy.

Australia - Niezwykła sytuacja, ryba w meduzie -3

Fotograf twierdzi, że płynął za meduzą przez około 20-30 minut. Przyznał, że ryba i meduza są niewielkie, dlatego zrobić wyraźne zdjęcie pod wodą było wyjątkowo trudno. Jednak udało mu się to i najlepsze fotografie umieścił na swoim Instagramie.

– Ryba próbowała płynąć, szarpała się z meduzą, która nie chciała jej wypuścić – opisał sytuację autor fotografii.

Australia - Niezwykła sytuacja, ryba w meduzie -2

Celowe zagranie?

Niewykluczone jednak, że ryba jako młody podróżnik w głębinach wód, wykorzystała meduzę jako osłonę przed drapieżnikami.

– Pierwszy raz widziałem coś takiego – stwierdził australijski oceanograf Ian Tibbetts z Uniwersytetu Queensland. – To coś wyjątkowego. Trudno stwierdzić, czy ryba znalazła się wewnątrz meduzy celowo, ale z opisu w jaki sposób ryba się poruszała, mogę sądzić, że była zadowolona, że meduza ją ochraniała – dodał.

 

Źródło: CNN, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating