Pytona z piłką w przełyku znaleziono w mieście Townsville, w Australii.

Tresera węży Briana West’a wezwano do domu na australijskim osiedlu „Belgian Gardens” po tym jak odkryto, że wąż połknął coś, czego nie powinien.

Treser przyniósł gada (pyton dywanowy) o długości 1,5 m do Kliniki Weterynaryjnej w Townsville, gdzie zajęła się nim starsza pielęgniarka weterynaryjna Trish Prendergast.

Pielęgniarka masowała ciało węża, naciskając na piłkę od dołu, aby przesunąć ją w kierunku gardła gada. Po 20 minutach udało się wyjąć piłkę.

Węże połykają różne dziwne rzeczy

Pielęgniarka Prendergast powiedziała, że widziała wiele węży, które połknęły dziwne rzeczy, ale nigdy nie była to piłka tenisowa.Brian West również widział wiele węży, które zjadły nietypowe przedmioty. Powiedział, że co ok. sześć miesięcy znajdują jakiegoś węża z dziwnym przedmiotem w żołądku, takimi, jak piłki golfowe, czy porcelanowe jaja.

– To prawdopodobnie pachniało jak jedzenie, może żaby – tłumaczyła. – To było bardzo śliskie, gdy to zwymiotował – dodała.

Trish Prendergast powiedziała, że wąż miał dużo szczęścia, że piłka nie uszkodziła jego żołądka. Pytonowi zrobiono nawet zdjęcia RTG.

Pielęgniarka dodała, że wąż mógłby zdechnąć z głodu, nie mogąc strawić piłki.

Węża dobrze nakarmiono i wypuszczono na wolność, jest cały i zdrowy.

 

0 0 votes
Article Rating