Hydroplan, który rozbił się w sylwestra w Australii, został zarejestrowany na amatorskim nagraniu niedługo przed katastrofą. W wypadku zginęło sześć osób, w tym Richard Cousins, dyrektor generalny jednej z największych firm w Wielkiej Brytanii Compass Group, jego dwóch synów, a także jego partnerka, jej córka i pilot.

Hydroplan z sześcioma osobami na pokładzie w niedzielę 31 grudnia rozbił się na rzece Sydney nieopodal miejscowości Cowan, 40 kilometrów na północ od Sydney.

Na amatorskim nagraniu, zarejestrowanym niedługo wcześniej przez przypadkowych turystów, widać maszynę lecącą na niewielkiej wysokości. Nie widać, aby maszyna miała w locie jakiekolwiek problemy, nagranie jest jednak słabej jakości.

Dyrektor, partnerka i troje dzieci

Jak poinformowała w poniedziałek międzynarodowa firma cateringowa Compass Group specjalizująca się w dostarczaniu usług cateringowych dla szkół, więzień i firm międzynarodowych, w katastrofie samolotu zginął jej dyrektor generalny Richard Cousins.

W wypadku zginęło także jego dwóch synów Ed (23 lata) i William (25 lat), jego partnerka Emma Bowden (48 lat) i jej jedenastoletnia córka. Również pilot nie przeżył katastrofy.

Compass jest firmą z listy Global Fortune 500 i w ostatnim roku finansowym Compass zgłosił roczny przychód w wysokości 23 miliardów funtów (31 miliardów dolarów). Firma działa w ok. 50 krajach zatrudniając ponad pół miliona osób.

Zaproszenia na ślub

Cousins zarządzał Compass Group przez ostatnie 11 lat. Miał zrezygnować z funkcji dyrektora generalnego w marcu 2018 roku i całkowicie wycofać się z pracy w firmie we wrześniu.

Cousins niedawno znalazł się na 11. miejscu na światowej liście Harvard Business Review najlepszych dyrektorów zarządzających w 2017 r.

Na czerwiec tego roku zaplanowany był ślub Richarda Cousins’a z Emmą Bowden. Na kilka dni przez wyjazdem do Australii zostały rozesłane zaproszenia.

Richarda Cousins był wdowcem – jego żona zmarła na raka trzy lata temu.

 

Hydroplan z 1963 roku

Wrak hydroplanu znajduje się na głębokości 13 metrów, jego wyciągnięcie na powierzchnię planowane jest w najbliższych dniach.

Trwa śledztwo mające wyjaśnić przyczyny katastrofy. Samolot wyprodukowany był w 1963 roku, ale jak podkreślają śledczy, taki wiek przy tego typu maszynach nie jest niczym nadzwyczajnym.

0 0 vote
Article Rating