Siedem martwych osób z ranami postrzałowymi znalazła w piątek policja w pobliżu turystycznego miasteczka Margaret River w południowo-zachodniej Australii. Według policji mogło dojść do najtragiczniejszej strzelaniny w tym kraju od 22 lat.

Zwłoki trojga dorosłych i czworga dzieci oraz dwa pistolety znaleziono w osadzie Osmington w stanie Australia Zachodnia – poinformował komisarz policji Chris Dawson.

Policja dotarła na miejsce tragedii w piątek przed świtem po zgłoszeniu telefonicznym – sprecyzował Dawson. Zaznaczył, że nie ma informacji, które mogłyby budzić obawy co do bezpieczeństwa publicznego w związku ze śmiercią tych siedmiu osób.

– Mogę to opisać jako przerażającą sytuację – podkreślił Dawson.

I dodał: – Ta tragedia bez wątpienia wywrze trwały wpływ na rodziny, całą społeczność, a w szczególności na lokalne społeczności na naszym południowym zachodzie.

Nie wiadomo na razie, jakie były okoliczności strzelaniny, ani kto jest jej sprawcą.

Po strzelaninie zmienili przepisy

Może to być najtragiczniejsza strzelanina w Australii od 22 lat. W 1996 roku samotnie działający szaleniec zabił z broni automatycznej 35 osób w Port Arthur na Tasmanii, co skłoniło australijskie władze do wprowadzenia jednych z najsurowszych na świecie ograniczeń dotyczących posiadania broni palnej przez osoby prywatne.

Wprowadzenie tych przepisów jest powszechnie uznawane za sukces. Ich zwolennicy podkreślają, że w Australii nie doszło do ani jednej masowej strzelaniny od czasu ich wdrożenia – zwraca uwagę agencja Associated Press. Jak przypomina, tylko raz, w 2014 roku farmer zastrzelił żonę i troje dzieci, a następnie odebrał sobie życie.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating