Ponad 6,5 tys. gospodarstw domowych w południowej Austrii zostało pozbawionych prądu po tym, jak powalone przez śnieg drzewa zerwały linie energetyczne. W rolnictwie z powodu mrozu i opadów śniegu spodziewane są milionowe straty.

Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -7

Jak podaje agencja APA, przerwy w dostawie prądu zanotowano szczególnie we wschodniej i zachodniej część kraju związkowego. Uszkodzeniu uległy 232 stacje elektroenergetyczne.

Zalegający na ulicach śnieg przyczynił się do wielu stłuczek.

Niektórzy kierowcy, nie spodziewając się trudnych warunków na drogach, zmienili opony z zimowych na letnie. Służby drogowe odradzają jazdę po wyżej położonych drogach w Styrii bez odpowiedniego przygotowania pojazdu.

Ekspert od rolnictwa Hans Seitinger poinformował, że mróz oraz opady śniegu mogą spowodować straty wynoszące ok. 100 mln euro.

Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -1 Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -2 Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -3 Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -4 Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -5 Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -6 Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -7 Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -8 Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -9 Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -10 Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -11 Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -12 Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -13 Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -14 Austria - Ogromne straty w rolnictwie z powodu mrozów i obfitych opadów śniegu -15

Źródło: PAP, rmf24
0 0 vote
Article Rating