Sahana Khatun to 10-letnia dziewczynka z Bangladeszu, która najprawdopodobniej cierpi na rzadką chorobę skórydysplazję Lewandowsky’ego-Lutza. Na jej twarzy pojawiają się wykwity przypominające korę drzewa.

Pierwsze wykwity zaczęły występować na twarzy dziewczynki 4 lata temu. Początkowo ojciec dziecka zignorował zmiany skórne. Gdy uległy powiększeniu, zawiózł Sahanę do pobliskiego szpitala.

Lekarze przypuszczają, że dziewczynka cierpi na syndrom „człowieka-drzewo„. Jeśli najbliższe badania to potwierdzą, będzie pierwszą kobietą, u której zdiagnozowano tę chorobę. To jednak jej mniej agresywna odmiana – podkreślają medycy.

Pierwszym człowiekiem, u którego stwierdzono dysplazję Lewandowsky’ego-Lutza był obecnie 27-letni Abul Bajandar. Mężczyzna, również pochodzący z Bangladeszu, przeszedł 16 operacji. Lekarze ogłosili, że został wyleczony.

Nie sądziłem, że kiedykolwiek będę w stanie wziąć na ręce swoje dziecko – powiedział Bajandar w rozmowie z agencją AFP. Mogę potrzymać swoją córeczkę w dłoniach, mogę się z nią pobawić. Nie mogę się doczekać powrotu do domu.

Źródło: rmf24, BBC
0 0 votes
Article Rating