W wyniku zderzenia promu pasażerskiego ze statkiem transportowym w Bangladeszu zginęło co najmniej 26 osób, a wiele uważa się za zaginione. Do wypadku doszło w niedzielę 4 kwietnia na rzece Shitalakshya na południe od stolicy kraju Dhaki – poinformowały w poniedziałek władze. Na pokładzie promu znajdowało się łącznie 50 osób.

Prom zderzył się ze statkiem transportowym niedługo po opuszczeniu portu w Narajangondźo. Zatonął około 20 kilometrów na południe od Dhaki. Ekipa ratownicza w poniedziałek zdołała wyłowić kolejnych 21 ciał. Dzień wcześniej służby donosiły o pięciu potwierdzonych ofiarach. Trwają poszukiwania kolejnych osób.

– Większość ciał znaleziono pod pokładem promu, który szybko poszedł na dno i został następnie przyciągnięty do nabrzeża przez ekipę ratowniczą – poinformował szef administracji dystryktu Narajangondźo Mustain Billah.

Policja podała w komunikacie, że części pasażerów udało się bezpiecznie dopłynąć do brzegu. Poszukiwaniami ciał zaginionych zajmują się nurkowie. Akcja została zawieszona w nocy z niedzieli na poniedziałek w związku z gwałtowną burzą, i wznowiona w godzinach porannych.

Bangladesz ma żeglowne rzeki i rozwinięty transport rzeczny, który najczęściej nie spełnia jednak podstawowych wymogów bezpieczeństwa – zauważyła agencja Reutera.

Chcieli zdążyć przed lockdownem

Na pokładzie przepełnionego promu były osoby, które chciały pospiesznie opuścić Narajangondźo w związku z obowiązującym od poniedziałku ogólnonarodowym lockdownem. Władze ogłosiły go w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

W niedzielę ministerstwo zdrowia poinformowało o 7087 nowych przypadkach. Od początku epidemii w Bangladeszu odnotowano 637 364 zakażenia SARS-CoV-2, a z powodu COVID-19 zmarło tam łącznie 9266 osób.

 

 

Źródło: PAP, France 24

 

0 0 votes
Article Rating