Tornado przeszło przez miasto Barrie w kanadyjskiej prowincji Ontario. Rannych zostało co najmniej osiem osób, a zniszczonych zostało 150 budynków, z czego 60 bardzo mocno – przekazały tamtejsze media.

Barrie to miasto położone około 110 kilometrów na północ od Toronto. Żywioł pojawił się tam w czwartek 15 lipca około godziny 14.30 czasu lokalnego – podały media. Jak informowała tamtejsza policja, reagowała na liczne zgłoszenia o zniszczeniach w południowo-wschodniej części miasta.

Średniej siły szczyty oddziaływań magnetycznych wystąpią 8, 12 i 15 lipca, silniejszy szczyt wystąpi 13 lipca

Rannych zostało co najmniej osiem osób. Według lokalnych władz co najmniej cztery osoby z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala. Żywioł nie oszczędził również samochodów.

– Zniszczenia są katastrofalne. Znaczące. Poważne – powiedział rzecznik policji w Barrie, Peter Leon, cytowany przez CBC News.

210 kilometrów na godzinę

Kategorię tornada wstępnie oceniono na F2 w skali Fujity. Skala ta służy do określania intensywności tornad na podstawie zniszczeń, jakie po sobie zostawiły. Stosuje się kategorie od F0 do F5.

Wir w czwartek w Barrie miał około 100 metrów szerokości i przemieszczał się przez prawie pięć kilometrów. Prędkość wiatru osiągała 210 kilometrów na godzinę.

Wczoraj pisałem o tornadach w amerykańskim stanie Iowa.

0 0 votes
Article Rating