Wstrząsające sceny na jednej z ulic w Bastii na francuskiej Korsyce. Napastnik otworzył tam ogień do ludzi i atakował też nożem. Ranił siedem osób, z których jedna zmarła – poinformowała miejscowa prefektura.

Wśród rannych jest policjant, którego przewieziono do szpitala.

Na miejsce zdarzenia przybyła policja i żandarmeria, aby unieszkodliwić 60-letniego mężczyznę, który ukrył się w budynku, zabierając ze sobą dwie ranne osoby.

Regionalna gazeta „Corse Matin” podaje na swojej stronie internetowej, że zabarykadował się we własnym domu lub domu sąsiadów.

Według lokalnej stacji sieci „France 3”, napastnik działał sam. Miał już problemy z wymiarem sprawiedliwości i uchodził za osobnika trudnego w kontaktach międzyludzkich.

Powody, dla których zaatakował na ulicy, nie są znane.


Aktualizacja 31.01.2019 r.

Mężczyzna, który otworzył ogień do przechodniów w Bastii na francuskiej Korsyce, popełnił samobójstwo – poinformował w nocy ze środy na czwartek szef francuskiego MSW Christophe Castaner.

Napastnik, według mediów 60-letni mężczyzna, w środę po południu otworzył ogień do przechodniów na ulicy w Bastii, atakował ich też nożem. Szaleniec zabił jedną osobę i pięć ranił – powiedział Castaner. Wśród rannych jest policjant.

Gdy na miejsce ataku przybyła policja mężczyzna uciekł i zabarykadował w swoim domu.

Około północy policjanci weszli do domu, w którym znaleźli martwego sprawcę ataku. Popełnił on samobójstwo – poinformował szef francuskiego MSW.

Według lokalnej stacji sieci „France 3”, napastnik działał sam. Miał już problemy z wymiarem sprawiedliwości i uchodził za osobnika konfliktowego, trudnego w kontaktach międzyludzkich.

Powody, dla których zaatakował na ulicy, nie są jeszcze znane.

Zbliża się kolejna dziura koronalna na Słońcu, aktywna plama oraz silne oddziaływania magnetyczne 23/24, 25, 26, 28 i 30 stycznia

 

 

Źródło: rmf24, PAP, https://www.mirror.co.uk/news/world-news/breaking-bastia-shooting-five-people-13929256
0 0 vote
Article Rating