Awionetka rozbiła się w niedzielę w mieście Bayonne niedaleko Manhattanu. Maszyna spadła tuż przy domach mieszkalnych niszcząc kilka zaparkowanych przed nimi samochodów. Obrażenia odniósł tylko pilot, który został wyciągnięty z rozbitej kabiny – jego stan jest stabilny.

Awionetka spadła pomiędzy domami w gęsto zaludnionym portowym mieście Bayonne w stanie New Jersey (położonym kilka kilometrów od Manhattanu).

Pilot przed katastrofą najpierw zgłaszał problemy techniczne, a następnie – na wysokości Statuy Wolności – wysłał sygnał SOS. Spadając zahaczył o linię wysokiego napięcia, po czym rozbił się niszcząc kilka samochodów i uszkadzając elewacje domów.

56-letni mężczyzna został wyciągnięty z rozbitej maszyny. Był przytomny, a po przewiezieniu do szpitala poinformowano, że jego stan jest stabilny. Nikt inny nie został ranny.

„Strefa wojenna” na ulicy

Jak informował agencję Reutera jeden z mieszkańców w okolicy miejsca katastrofy, „to było jak trzęsienie ziemi, jakby eksplodowała bomba”. – To było tak głośne, że wszyscy byli w szoku i zaczęli krzyczeć. Wybiegliśmy na zewnątrz, a tam (wyglądało jak – red.) strefa wojenna – dodał.

Trwa ustalanie przyczyn katastrofy. Jak zdążono ustalić, rozbita maszyna należała do szkoły lotniczej z Nowego Jorku.

 
0 0 votes
Article Rating