Dwóch Polaków ciężko pobitych w Blankenberge w Belgii. Zostali zaatakowani przez nielegalnych imigrantów – powiedział dziennikarce rzecznik belgijskiej policji. Do wydarzeń doszło w nocy z środy na czwartek, ale policja informuje o tym dopiero teraz.

Jeden z naszych rodaków opuścił już z szpital, jednak drugi odniósł bardzo ciężkie rany w głowę. Jak zapewnił rzecznik policji w Blankenberge Philip Denoyette – życiu Polaka nie zagraża niebezpieczeństwo.

Według informacji, które uzyskano od policji – 25- i 26-letni Polacy są pracownikami jednej z firm w porcie Zeebrugge. Gdy szli około 4 nad ranem w stronę nadmorskiej miejscowości Blankenberge, zauważyli trzech imigrantów, którzy próbowali wedrzeć się do zaparkowanej ciężarówki.

To byli nielegalni imigranci, którzy zapewne chcieli się dostać do Wielkiej Brytanii – wyjaśnia rzecznik policji. Polacy krzykami próbowali odstraszyć mężczyzn, którzy rzeczywiście odeszli od ciężarówki. Jednak kilkadziesiąt metrów dalej, koło przystanku tramwajowego, zaatakowali Polaków: najpierw kamieniami, a potem, gdy jeden z Polaków się przewrócił, imigranci rzucili się na niego z nożami. Gdy drugi z Polaków zobaczył przyjaciela na ziemi, pośpieszył mu na ratunek i wówczas także został zaatakowany.

Ten właśnie otrzymał groźne ciosy nożem w głowę – mówi rzecznik policji. Sprawców napadu nie udało się złapać. Podjęliśmy natomiast poszukiwania, zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, ale nasze poszukiwania nie przyniosły rezultatów – przyznał Denoyette. Belgijska policja przestrzega, żeby nie podejmować tego typu samodzielnych interwencji, ale zawiadamiać policję. To nasze przesłanie po tym wydarzeniu – powiedział Denoyette.

 

 

Źródło: RMF24, https://www.demorgen.be/binnenland/truckers-zwaargewond-nadat-ze-worden-neergestoken-in-blankenberge-wellicht-door-transmigranten-b8a23236/, https://fenixx.org/2018/05/12/illegalen-stenigen-truckers-en-proberen-ze-dan-dood-te-steken/#prettyPhoto, https://www.hln.be/nieuws/binnenland/trucker-verlamd-in-gezicht-na-steekpartij-door-illegalen-in-blankenberge~a8a23236/
0 0 votes
Article Rating